Dodaj Ofertę Kupna
Strona Główna > Centrum Wiedzy > Wiadomości
PetroChina z najlepszym wynikiem od siedmiu lat
2021-04-30 10:00:00
Źródło: http://global.chinadaily.com

PetroChina osiągnęła najlepsze notowania operacyjne od siedmiu lat. To efekt rosnącego popytu na ropę i gaz.

Spółka PetroChina Company Limited ogłosiła, że wyniki operacyjne osiągnęły właśnie najlepsze wyniki kwartalne w ciągu ostatnich 7 lat. Firma zawdzięcza dobre wyniki ożywieniu gospodarczemu  i zwiększeniu popytu na rynku ropy i gazu. Firma odnotowała zysk netto w wysokości 27,7 miliarda juanów (około 4,28 mld USD) w pierwszych trzech miesiącach tego roku. W stosunku do roku ubiegłego to wzrost o ponad 8%.

Główne produkty firmy również odnotowały wzrost – zarówno w produkcji, jak i w sprzedaży. Ekwiwalent krajowej produkcji ropy i gazu wyniósł 373 milionów baryłek, co oznacza wzrost o 4,3% w ujęciu rok do roku. Zaś wydobycie gazu ziemnego wyniosło 1,12 bilionów stóp sześciennych, co oznacza wzrost o 9,6% do roku 2020.

Łącznie w kraju sprzedano 24,195 milionów ton rafinowanej ropy, co stanowi wzrost o 20,9% - rok do roku. Firma umocni również swoje fundamenty poprzez wzmocnienie bezpieczeństwa i ochrony środowiska oraz dalszy postęp w rozwoju cyfryzacji, sztucznej inteligencji oraz ekologicznej i niskoemisyjnej transformacji.

Źródło: http://global.chinadaily.com.cn/a/202104/30/WS608b5f7fa31024ad0babb6ea.html

Polecana Firma

Usługi BigChina

Zorganizujemy Twoje spotkanie z chińskim partnerem i wprowadzimy Cię w tajniki owocnej współpracy z dalekowschodnim kontrahentem.

> Aranżacja wyjazdów biznesowych

> Szkolenia i konsulting

> Raporty z rynku chińskiego