Dodaj Ofertę Kupna
Strona Główna > Centrum Wiedzy > Wiadomości
Chiny oczekują 8% wzrostu gospodarczego
2021-04-29 16:00:00
Źródło: http://global.chinadaily.com

Przewiduje się, że Chiny osiągną w tym roku nawet 8% wzrostu gospodarczego. To efekt silnego eksportu.

Zgodnie z prognozami Chiny mogą osiągnąć w 2021 roku aż 8% wzrostu gospodarczego. Rynek ,napędzany przez rosnący eksport i ożywienie konsumpcji gospodarstw domowych,  stawia czoło pandemicznej niepewności. Ekonomiści z Azjatyckiego Banku Rozwoju zaobserwowali boom gospodarczy – zwłaszcza z powodu przywrócenia zaufania konsumentów i poprawie rynku pracy.

Zdaniem Banku tempo wzrostu PKB w ujęciu rok do roku wyniesie 5,5% - daje to więc wartość 8% wzrostu. Wraz z ożywieniem gospodarki, konsumpcja powróci jako główny motor wzrostu, a następnie inwestycje w sektorze produkcyjnym - twierdzi Dominik Peschel, szef działu ekonomii Azjatyckiego Banku Rozwoju w Chinach.

Prognozuje się, że inflacja konsumencka nieco spadnie do 1,5%. Jednak już w 2020 roku powinna wrócić na pułap 2,3%. Ponowne wybuchy epidemii COVID-19 pokazują, że pandemia nadal stanowi zagrożenie dla gospodarki Chin, co może być największym ryzykiem pogorszenia pozytywnych perspektyw w Azji.

W kwestii finansów Ludowy Bank Chin, czyli krajowy bank centralny, prawdopodobnie będzie kierował wzrostem kredytów - głównie poprzez korekty płynności.

Źródło: http://global.chinadaily.com.cn/a/202104/29/WS6089f17ba31024ad0babb18d.html

Polecana Firma

Usługi BigChina

Zorganizujemy Twoje spotkanie z chińskim partnerem i wprowadzimy Cię w tajniki owocnej współpracy z dalekowschodnim kontrahentem.

> Aranżacja wyjazdów biznesowych

> Szkolenia i konsulting

> Raporty z rynku chińskiego