Dodaj Ofertę Kupna
Strona Główna > Centrum Wiedzy > Wiadomości
Chińska firma mleczarska mistrzem innowacji
2022-07-04 16:00:00
Źródło: http://global.chinadaily.com

Yili Group – chiński gigant branży mleczarskiej znalazł się na szczycie World Dairy Innovation Awards. Firma zdobyła aż sześć nagród.

Podczas czerwcowego Światowego Kongresu Mleczarskiego w Laval we Francji pojawili się najwięksi światowi gracze z branży mleczarskiej. W rankingu World Dairy Innovation Awards chiński gigant mleczarski Yili Group znalazł się na szczycie listy jednocześnie zdobywając aż sześć nagród. Wyróżnienia przyznane zostały w takich kategoriach jak: projektowanie opakowań, żywienie niemowląt, produkty mleczne przyjazne dla nietolerancji, lody, sery i przekąski mleczne.

Yili Group obecnie posiada aż 15 centrów innowacji na całym świecie. Korzystając z zasobów sztucznej inteligencji firma uznana została za mistrza innowacji w swojej dziedzinie.

Chińska firma zainwestowała w ubiegłym roku 601 milionów juanów (około 89,5 miliona dolarów) w badania i rozwój w ubiegłym roku, co oznacza wzrost o 23% w stosunku do roku 2020 roku. Do końca 2021 roku Yili Group zajęła drugie miejsce wśród światowych przedsiębiorstw mleczarskich pod względem łącznej liczby zgłoszeń patentowych i wynalazczych na całym świecie.

W 2021 roku przychody Yili Group osiągnęły 110,6 miliarda juanów, stając się pierwszą azjatycką firmą mleczarską z przychodami przekraczającymi 100 miliardów juanów.

Według raportu opublikowanego przez firmę badawczą AskCI Consulting z siedzibą w Shenzhen, w 2022 roku krajowa produkcja i wielkość sprzedaży produktów mlecznych w Chinach wyniosą odpowiednio 30,45 mln ton i 30,52 mln ton. Oznacza to, że Chiny już niedługo mogą stać się największym na świecie rynkiem konsumpcji nabiału i wyrobów mlecznych.

Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/a/202206/24/WS62b5219aa310fd2b29e68516.html

Polecana Firma

Usługi BigChina

Zorganizujemy Twoje spotkanie z chińskim partnerem i wprowadzimy Cię w tajniki owocnej współpracy z dalekowschodnim kontrahentem.

> Aranżacja wyjazdów biznesowych

> Szkolenia i konsulting

> Raporty z rynku chińskiego