Dodaj Ofertę Kupna
Strona Główna > Centrum Wiedzy > Wiadomości
W oczekiwaniu na stabilizację transportu
2021-01-12 16:00:00
Źródło: https://intermodalnews.pl

Chiński Nowy Rok może przynieść stabilizację na rynku transportu morskiego. Są jednak obawy przed kolejną falą epidemii.

Tegoroczne obchody Chińskiego Nowego Roku przypadają na 11-17 lutego. Realnie fabryki pozostaną zamknięte jednak dłużej – od dwóch do nawet trzech tygodni. Może to pozytywnie wpłynąć na stabilizację rynku transportu morskiego, który aktualnie nie radzi sobie z popytem na usługi transportowe.

Brak pustych kontenerów i rosnące ceny frachtu od kilku tygodni martwią przedsiębiorców handlujących z Chinami. Wzrost produkcji przed Chińskim Nowym Rokiem powoduje jeszcze większe zapotrzebowanie na kontenery, jednak tych ciągle brakuje.

Każdego roku przed corocznym zamknięcie chińskich fabryk firmy spedycyjne organizowały puste rejsy (z pustymi kontenerami), aby dostarczyć je na miejsce i sprostać potrzebom rynku. W tym roku takich rejsów będzie zaledwie pięć na trasie Pacyfiku i siedem na linii Azja-Europa.

Silny popyt na kontenery z Azji do Europy sprawił, że ceny kształtują się na poziomie 4452 USD (TEU) za sam fracht i stale rosną. Zamknięcie rynku chińskiego na okres świąt może ustabilizować tę sytuację i wyhamować wzrost cen.

Źródło: https://intermodalnews.pl/2021/01/08/transport-morski-na-kursie-normalizacji/

Polecana Firma

Usługi BigChina

Zorganizujemy Twoje spotkanie z chińskim partnerem i wprowadzimy Cię w tajniki owocnej współpracy z dalekowschodnim kontrahentem.

> Aranżacja wyjazdów biznesowych

> Szkolenia i konsulting

> Raporty z rynku chińskiego