Dodaj Ofertę Kupna
Strona Główna > Centrum Wiedzy > Wiadomości
900 milionów internautów w Chinach
2020-10-16 11:00:00
Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/

Ponad 900 milionów internautów w Chinach ogląda audio i video za pośrednictwem sieci.

Czerwcowy raport dotyczący użytkowników Internetu oraz ich zachowań w sieci wskazuje, że ponad 900 milionów internautów używa Internetu do oglądania video oraz słuchania muzyki. Stanowi to aż 95,8% ogółu wszystkich użytkowników, co oznacza, że niemal każdy internauta odtwarza zasoby audio-video.

Wpływ na zwiększenie liczby aktywnych oglądających w Internecie miała epidemia Covid-19, przez którą większość wydarzeń z życia kulturalnego (koncerty, targi, teatr, kino) zostało przeniesionych do strefy on-line.

Według raportu China Internet Audio & Video Convention liczba użytkowników krótkich filmów video osiągnęła w czerwcu 818 milionów, a średni czas spędzany na aplikacjach z krótkimi filmami video na osobę każdego dnia wynosi 110 minut. Przewyższa to czas spędzony nawet w komunikatorach internetowych (portale social media).

Jak wynika z raportu, transmisja na żywo w e-commerce to najszybciej rozwijająca się forma internetowa w 2020 roku. Liczba użytkowników usług transmisji na żywo w Internecie w Chinach osiągnęła w czerwcu 562 miliony, a liczba użytkowników transmisji na żywo w e-handlu osiągnęła 309 milionów.

Według raportu transmisje na żywo z handlu elektronicznego odegrały ważną rolę w zmniejszaniu ubóstwa i pomocy w przypadku katastrof.

Źródło: http://global.chinadaily.com.cn/a/202010/13/WS5f8545b2a31024ad0ba7e618.html

Polecana Firma

Usługi BigChina

Zorganizujemy Twoje spotkanie z chińskim partnerem i wprowadzimy Cię w tajniki owocnej współpracy z dalekowschodnim kontrahentem.

> Aranżacja wyjazdów biznesowych

> Szkolenia i konsulting

> Raporty z rynku chińskiego