Dodaj Ofertę Kupna
Strona Główna > Centrum Wiedzy > Wiadomości
Chiński robot wesprze elektrownie wodne
2020-10-14 16:00:00
Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/

Chińscy naukowcy opracowali robota, który będzie wykrywać systemy odwadniające w elektrowniach. Do tej pory prace wykonywane były mechanicznie.

Naukowcy z Chińskiej Akademii Nauk opracowali inteligentnego robota, który ułatwi wykrywanie betonowych systemów odwadniających w dużych elektrowniach wodnych. Do tej pory detekcja systemów odwadniania odbywała się drogą mechaniczną przy użyciu tradycyjnych metod jak stawianie rusztowań i odwierty. Metody te zakładały duży margines błędu, były kosztowne i wymagały ogromnych nakładów finansowych na eksploatację oraz konserwację.

Nowy robot do wykrywania systemu drenażu betonu jest obsługiwany za pomocą pilota i automatycznych trybów pracy. Potrafi chodzić po ścianach, pokonywać przeszkody, rozpoznawać wady powierzchni betonowych i generować bazy danych w postaci rozbudowanych grafik 3D.

Robot został zaprojektowany tak, aby był lekki, przenosił duże obciążenia i osiągał stabilną wydajność w adsorpcji i wspinaniu się po ścianach. Oczekuje
się, że zmniejszy to trudność wykrywania zagrożeń, a także poprawi efektywność
działania konserwacji betonowych systemów odwadniających.

Źródło: http://global.chinadaily.com.cn/a/202010/10/WS5f8159a0a31024ad0ba7ddd5.html

Polecana Firma

Usługi BigChina

Zorganizujemy Twoje spotkanie z chińskim partnerem i wprowadzimy Cię w tajniki owocnej współpracy z dalekowschodnim kontrahentem.

> Aranżacja wyjazdów biznesowych

> Szkolenia i konsulting

> Raporty z rynku chińskiego