Dodaj Ofertę Kupna
Strona Główna > Centrum Wiedzy > Wiadomości
Chiński statek kosmiczny wielokrotnego użytku
2020-09-16 12:00:00
Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/

Chiny przetestowały pierwszy statek kosmiczny wielokrotnego użytku. Po dwóch dniach na orbicie wrócił na ziemię.

Po raz pierwszy w historii kosmonautyki Chiny pomyślnie przeprowadziły próbę startu i lądowania statku wielokrotnego użytku. Statek po dwóch dniach przebywania na orbicie powrócił na ziemię. Może to być przełom w dziedzinie usług oferujących loty w kosmos. Chińscy inżynierowie nie podają jednak szczegółów technicznych na temat miejsca oraz sposobu lądowania statku.

Eksperymentalny pojazd wielokrotnego użytku, którego nazwa nie została jeszcze ujawniona, został wyniesiony na orbitę na rakiecie nośnej Long March 2F z Jiuquan Satellite Launch Center na pustyni Gobi w piątek po południu. Nie wiadomo jednak gdzie wylądował w drodze powrotnej.

China Aerospace Science and Technology Corp., wiodący państwowy konglomerat kosmiczny, powiedział po premierze, że zautomatyzowany pojazd otrzymał zadanie weryfikacji technologii wielokrotnego użytku, które posłużą za technologiczne podstawy pokojowego wykorzystania przestrzeni kosmicznej.

Statek nowej generacji może zapewnić nową jakość i optymalizację kosztów dla wycieczek kosmicznych dla cywilów, transportu astronautów a także wynoszenia satelitów na orbitę.

Źródło: http://global.chinadaily.com.cn/a/202009/07/WS5f5582e1a310675eafc57d33.html

Polecana Firma

Usługi BigChina

Zorganizujemy Twoje spotkanie z chińskim partnerem i wprowadzimy Cię w tajniki owocnej współpracy z dalekowschodnim kontrahentem.

> Aranżacja wyjazdów biznesowych

> Szkolenia i konsulting

> Raporty z rynku chińskiego