Dodaj Ofertę Kupna
Strona Główna > Centrum Wiedzy > Wiadomości
Tencent planuje wykup wyszukiwarki Sogou
2020-07-30 16:00:00
Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/

Chiński gigant internetowy Tencent zaproponował wyszukiwarce Sogou odkupienie spółki. Sogou rozważa ofertę.

W ubiegłym tygodniu chiński gigant internetowy Tencent Holding Ltd. zaproponował drugiej co do wielkości chińskiej wyszukiwarce internetowej Sogou wykupienie całości jej udziałów. Oferta opiewa na wartość 2,1 miliarda dolarów. Zdaniem analityków pomyślna transakcja pomoże Tencent w działalności on-line i osłabi pozycję takich konkurentów jak Alibaba, czy ByteDance.

Proponowana transakcja, jeśli zostanie zrealizowana, spowodowałaby, że Sogou stałby się prywatną, w całości zależną od Tencent spółką, a Sogou zostałby usunięty z giełdy nowojorskiej. Sam dyrektor generalny Sogou, Wang Xiaochuan, podziękował Tencent za uznanie, ale jeszcze nie podjął decyzji w sprawie wykupu.

Akcje Sogou błyskawicznie poszły w górę po ogłoszeniu oferty odkupu. W ciągu kilku dni akcje poszły w górę o 48% i zamknęły się na poziomie 8,51 USD. Sam Tencent uczciwie wycenił Sogou na kwotę 3,3 miliarda dolarów. Do tej pory Tencent był największym udziałowcem Sogou – posiada 39,2% wszystkich udziałów spółki.

Sogou jest tym bardziej atrakcyjna dla inwestorów, że jest całkowicie zintegrowana z popularną w Chinach platformą komunikacyjną WeChat.

Źródło: http://global.chinadaily.com.cn/a/202007/29/WS5f20cb9ea31083481725cb53.html

Polecana Firma

Usługi BigChina

Zorganizujemy Twoje spotkanie z chińskim partnerem i wprowadzimy Cię w tajniki owocnej współpracy z dalekowschodnim kontrahentem.

> Aranżacja wyjazdów biznesowych

> Szkolenia i konsulting

> Raporty z rynku chińskiego