Dodaj Ofertę Kupna
Strona Główna > Centrum Wiedzy > Wiadomości
Spadek sprzedaży Apple w Chinach
2020-07-10 09:00:00
Źródło: chinadaily.com

W maju odnotowano jeden z większych spadków sprzedaży iPhone’ów w Chinach. Pandemia Covid-19 odegrała w tym kluczową rolę. 

Platforma consultingowa CINNO Research z Szanghaju przedstawiła raport sprzedaży telefonów komórkowych w Chinach w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Złe wieści dla Apple są takie, że sprzedaż iPhone’ów w Państwie Środka w maju tego roku osiągnęła spadek 7,7% względem kwietnia. Rok temu w tym czasie w Chinach sprzedano ponad 3 miliony sztuk telefonów amerykańskiego giganta. 

Pandemia Covid-19 odcisnęła duże piętno na sprzedaży Apple w Azji, ponieważ konsumenci obawiali się kosztownych zakupów i zazwyczaj stawiali na rodzime marki smartfonów. Kwiecień odwrócił ten trend, gdy epidemia zaczęła stopniowo wygasać w Chinach, jednak obawy ponownego uderzenia koronawirusa w maju ponownie zatrzymały sprzedaż iPhone’ów.

Aktualnie Apple próbuje pobudzić konsumpcję telefonów komórkowych w Chinach i podczas festiwalu zakupów na platformie Tmall uruchomiła pierwszą kampanię rabatową w tym roku.

Źródło: http://global.chinadaily.com.cn/a/202006/24/WS5ef2f89ba31083481725530c.html

Polecana Firma

Usługi BigChina

Zorganizujemy Twoje spotkanie z chińskim partnerem i wprowadzimy Cię w tajniki owocnej współpracy z dalekowschodnim kontrahentem.

> Aranżacja wyjazdów biznesowych

> Szkolenia i konsulting

> Raporty z rynku chińskiego