Dodaj Ofertę Kupna
Strona Główna > Centrum Wiedzy > Wiadomości
Restrykcje wizowe dla USA
2020-07-08 12:00:00
Źródło: scmp.com

Chiny wprowadzą większe restrykcje dla urzędników z USA starających się o wizę do Hongkongu.

Chiński rząd ogłosił nowy plan restrykcji uzyskiwania wiz do Hongkongu przez amerykańskich urzędników. Jest to odpowiedź na stanowisko USA, które chce ograniczyć wstęp chińskich urzędników do Stanów, którzy krytykują autonomiczny status Hongkongu.  

Minister Spraw Zagranicznych Zhao Lijian powiedział, że wszelkie wysyłki USA mające na celu utrudnienie wprowadzenia przez Pekin ustawy o bezpieczeństwie narodowym w Hongkongu nie powiodą się. W ramach tego mają pojawić się utrudnienia w uzyskaniu wizy do Hongkongu. Zdaniem chińskiego rządu USA działa przeciwko Chinom i próbuje wywrzeć na Chinach presję odnośnie polityki na linii Chiny-Hongkong. 

W ostatnim czasie także przywódcy Unii Europejskiej wypowiadali się niepochlebnie na temat działań Chin wobec Hongkongu i ostrzegli prezydenta Xi Jinpinga przed „negatywnymi konsekwencjami” ingerencji w prawo w Hongkongu. Zdaniem Komisji Europejskiej ingerencja w prawo bezpieczeństwa narodowego narusza zasadę „jednego kraju i dwóch systemów”, a zatem niezależności Hongkongu.

Źródło: https://www.scmp.com/news/china/politics/article/3091015/china-put-visa-restrictions-us-officials-over-hong-kong

Polecana Firma

Usługi BigChina

Zorganizujemy Twoje spotkanie z chińskim partnerem i wprowadzimy Cię w tajniki owocnej współpracy z dalekowschodnim kontrahentem.

> Aranżacja wyjazdów biznesowych

> Szkolenia i konsulting

> Raporty z rynku chińskiego