Dodaj Ofertę Kupna
Strona Główna > Centrum Wiedzy > Wiadomości
Rekompensaty dla hodowców dzikich zwierząt
2020-05-21 13:00:00
Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/

Chiny opracowały plan rekompensaty dla hodowców dzikich zwierząt, po tym jak zakazano im handlu w obliczu Covid-19.

Jedna z hipotez na temat epidemii Covid-19 dotyczy dzikich zwierząt jako potencjalnego źródła zakażenia wirusem. Naukowcy wspominali tutaj o nietoperzach i łuskowcach, które można było kupić na tak zwanym „mokrym targu” w Wuhan. Chiński rząd zareagował błyskawicznie na te doniesienia i zakazał handlu oraz spożywania dzikich zwierząt.

Władze prowincji Hunan opracowały plan, w którym przewidują rekompensatę dla hodowców dzikich zwierząt, którzy aktualnie nie mogą prowadzić swojego biznesu. Plan zawiera również wytyczne, co hodowcy powinni zrobić z posiadanymi zwierzętami.

Na ten moment przygotowano rekompensaty dla hodowców 14 gatunków zwierząt, w tym między innymi: szczura bambusowego, kobry, czy kota cyweta. Przykładowo hodowcy kotów cywetów otrzymają od rządu 600 yuanów za zwierzę.

Wysokość rekompensaty dla każdego rodzaju hodowli została wyznaczona na podstawie kosztów hodowli, jej wyposażenia, czy metod prowadzenia. Co istotne – rekompensaty spodziewać się mogą wyłącznie hodowcy, którzy posiadają licencję.

Jednocześnie władze wskazały trzy sposoby na pozbycie się zwierząt przez hodowców: zwrócenie ich do środowiska naturalnego, wykorzystanie do badań naukowych, lub spalenie w celu zniwelowania możliwości dalszych infekcji.

Źródło: http://global.chinadaily.com.cn/a/202005/19/WS5ec3395fa310a8b241156a5a.html

Polecana Firma

Usługi BigChina

Zorganizujemy Twoje spotkanie z chińskim partnerem i wprowadzimy Cię w tajniki owocnej współpracy z dalekowschodnim kontrahentem.

> Aranżacja wyjazdów biznesowych

> Szkolenia i konsulting

> Raporty z rynku chińskiego