Dodaj Ofertę Kupna
Strona Główna > Centrum Wiedzy > Wiadomości
Chiński Bank Ludowy o kryzysie gospodarczym
2020-04-03 12:00:00
Źródło: xinhuanet.com

Według chińskiego banku centralnego Chiny planują ożywić gospodarkę i pobudzić mniejsze firmy w obliczu niepewności zewnętrznej związanej z pandemią. 

„Wstrząs wywołany przez wybuch globalnej gospodarki będzie poważny” - powiedział podczas konferencji prasowej Liu Guoqiang - wiceprezes Chińskiego Banku Ludowego (PBOC), dodając, że wybuch spowodował znaczną presję na łańcuchy przemysłowe, handel co przekłada się na oczekiwania rynku.

Jednak jak dotąd wszystkie skutki epidemii wydają się być łagodniejsze niż globalny kryzys finansowy w 2008 r., zauważył Liu, powołując się na spadek światowych rynków akcji o około 25% od 24 lutego, wciąż znacznie poniżej 50-procentowego spadku 12 lat temu. 
Zauważywszy pozytywne sygnały w marcu, Liu powiedział, że wpływ na chińską gospodarkę będzie krótkotrwały.

Dzięki odpowiednim zestawom narzędzi i obszernej polityce instytucje bankowe są w stanie przetrwać nieuniknione strajki przy niskim wskaźniku kredytów zagrożonych i wskaźniku pokrycia rezerw wynoszącym odpowiednio 1,86% i 186,08%, powiedział Liu.


Źródło: http://www.xinhuanet.com/english/2020-04/03/c_138944270.htm

Polecana Firma

Usługi BigChina

Zorganizujemy Twoje spotkanie z chińskim partnerem i wprowadzimy Cię w tajniki owocnej współpracy z dalekowschodnim kontrahentem.

> Aranżacja wyjazdów biznesowych

> Szkolenia i konsulting

> Raporty z rynku chińskiego