Dodaj Ofertę Kupna
Strona Główna > Centrum Wiedzy > Wiadomości
Nieoceniona pomoc psychologów w walce z koronawirusem
2020-02-14 12:00:00
Źródło: http://www.xinhuanet.com/

Wang Zhao, który mieszka w mieście Shenyang, w prowincji Liaoning w północno-wschodnich Chinach, od tygodni obawia się epidemii nowego koronawirusa (COVID-19).

„Pierwszą rzeczą, którą robię każdego ranka, jest sprawdzanie liczby infekcji wirusowych w mieście, zawsze mnie to martwi” - powiedział Wang. „Poza tym boję się wyjść z domu.”.

Na szczęście sytuacja wielu mieszkańców Chin zmieniła się w momencie, kiedy wprowadzono możliwość korzystania z usług poradni psychologicznych.

W miarę trwania epidemii COVID-19 Państwo Środka uznało interwencję psychologiczną jako integralną część walki z epidemią. W takich okolicznościach w Shenyang podjęto wiele prób, aby przeciwdziałać frustracji, niepokojom i innym napięciom emocjonalnym społeczeństwa.

„Centrum Zdrowia Psychicznego w Shenyang opracowało kilka sposobów łagodzenia uczuć ludzi podczas epidemii” - powiedział Zeng Xiandong, zastępca szefa miejskiej komisji zdrowia.

W szpitalach usługi psychologiczne są równie ważne. „Naszym zadaniem jest uspokojenie pacjentów i budowanie motywacji do wyzdrowienia” - powiedział Liu Hongyan, lekarz z Shenyang, wyznaczonej instytucji medycznej do leczenia zakażeń COVID-19 w prowincji Liaoning.

Usługi psychologiczne świadczone pracownikom publicznym i medycznym pomogą złagodzić napięcia emocjonalne wywołane epidemią i długoterminową walką z wirusem, powiedział Zeng.

Źródło: http://www.xinhuanet.com/english/2020-02/13/c_138781010.htm

Polecana Firma

Usługi BigChina

Zorganizujemy Twoje spotkanie z chińskim partnerem i wprowadzimy Cię w tajniki owocnej współpracy z dalekowschodnim kontrahentem.

> Aranżacja wyjazdów biznesowych

> Szkolenia i konsulting

> Raporty z rynku chińskiego