Dodaj Ofertę Kupna
Strona Główna > Centrum Wiedzy > Wiadomości
Chiny gotowe na pierwszą wirtualną walutę?
2019-08-13 12:00:00
Źródło: www.tvn24bis.pl

Jak możemy przeczytać w oświadczeniu wydanym przez Mu Changchuna – zastępcę dyrektora ds. płatności Ludowego Banku Chin – „Kraj jest niemalże gotowy do wprowadzenia własnej cyfrowej waluty, która będzie gotowa na zastąpienie będącej obecnie w obiegu gotówki”.

Pierwsza autonomiczna cyfrowa waluta Chin na pojawić się na rynku po pięciu latach wnikliwych badań. Chiny nie są jednak pierwszym krajek na świecie, który podjął pracę nad stworzeniem własnego środka płatniczego. W podobnym czasie za analizę finansowego projektu zabrał się też szwedzki Risbank.

Jeśli wierzyć planom banku centralnego waluta ma działać na zasadzie mobilnego portfela, do którego konsumenci będą mogli wpłacać pieniądze i potem juany wymieniać na cyfrową walutę. Istotną kwestią jest fakt, że takie rozwiązanie pozwoli pracownikom Banku Centralnego na dokładne monitorowanie transakcji wykonywanych, przez użytkowników wirtualnego portfela.
Plan wprowadzeni chińskiej waluty zbiega się w czasie z premierą innego długo wyczekiwanego internetowego pieniądza, czyli Libry od Facebooka. Jednak według Chin, w pełni internetowy środek płatniczy powinien tak czy inaczej podlegać i być kontrolowanym przez Banki Centralne

 


Źródło: https://tvn24bis.pl/ze-swiata,75/ludowy-bank-chin-chiny-niemalze-gotowe-na-wlasna-cyfrowa-walute,960586.html


Polecana Firma

Usługi BigChina

Zorganizujemy Twoje spotkanie z chińskim partnerem i wprowadzimy Cię w tajniki owocnej współpracy z dalekowschodnim kontrahentem.

> Aranżacja wyjazdów biznesowych

> Szkolenia i konsulting

> Raporty z rynku chińskiego