Dodaj Ofertę Kupna
Strona Główna > Centrum Wiedzy > Wiadomości
Praktyki na chińskich obszarach wiejskich
2019-07-10 14:00:00
Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/

Władze chińskie zachęcają studentów do odbywania praktyk studenckich na obszarach wiejskich. Okres wakacyjny to czas, kiedy największa liczba uczniów decyduje się na realizację stażu.

Pekin wydał ogólny komunikat, który ma zachęcić studentów do odbywania praktyk na obszarach wiejskich. Korzyść ma być obopólna – uczniowie będą mieli okazję rozwinąć swoje poczucie odpowiedzialności i misji, a najbiedniejsze wsie otrzymają pomoc w walce z ubóstwem.

W tegorocznym programie aż 3000 grup studentów-wolontariuszy zostanie wysłanych do odbycia praktyk na polach uprawnych, fabrykach, warsztatach, obozach wojskowych, a także w regionach mniejszości etnicznych. Program działa już od dwudziestu lat i każdego roku bierze w nim udział około ośmiu milionów studentów.

Wakacyjne staże są częścią chińskiej polityki gospodarczej, która zakłada zniesienie ubóstwa wszystkich mieszkańców obszarów wiejskich do 2020 roku. Jest to także wstęp do stworzenia klasy zamożnych rolników i rolnictwa pięknych krajobrazów w ciągu najbliższych 30 lat.

Więcej informacji na stronie: http://www.chinadaily.com.cn/a/201906/10/WS5cfe10d2a310176577230593.html

Polecana Firma

Usługi BigChina

Zorganizujemy Twoje spotkanie z chińskim partnerem i wprowadzimy Cię w tajniki owocnej współpracy z dalekowschodnim kontrahentem.

> Aranżacja wyjazdów biznesowych

> Szkolenia i konsulting

> Raporty z rynku chińskiego