Dodaj Ofertę Kupna
Strona Główna > Centrum Wiedzy > Wiadomości
Greater Bay zyskuje inwestorów
2019-07-09 14:00:00
Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/

Silnie rozwijający się obszar Greater Bay stara się przyciągać inwestorów oferując im coraz więcej międzynarodowych produktów bankowych. Może to znacznie ułatwić handel transgraniczny, a nawet obniżyć jego koszty.

Obszar Greater Bay, rozciągający się na linii Guangdong – Hong Kong – Makau, nie ustaje w staraniach, aby przyciągnąć nowych inwestorów i kupców. Dostawy usług finansowych z regionu oferują coraz szerszy wachlarz produktów bankowych, które usprawnią współpracę z regionem. Zatoka Greater Bay, nazywana chińską Doliną Krzemową, to połączenie 11 miast i 4 okręgów gospodarczych, które prężnie się rozwijają i notują wysokie wyniki finansowe.

Badanie przeprowadzone przez Towarzystwo Finansowe w Shenzen wykazało, że wśród respondentów największym zainteresowaniem cieszą się usługi dotyczące zarządzania majątkiem i produkty ubezpieczeniowe.

Naprzeciw konsumentom wyszedł już China Guangfa Bank, który planuje obniżenie progów oprocentowania kart kredytowych dla mieszkańców Hong Kongu i Makau. Możliwe, że zostaną też zniesione wymogi dostarczania depozytów, świadectw zatrudnienia i wyciągu dochodów w celu uzyskania karty.

Chiński Bank Centralny również zaoferował uproszczenie procedur dla mieszkańców Hong Kongu. Od teraz nie będą oni musieli udawać się do Chin, aby założyć konto w banku kontynentalnym – zrobią to z poziomu banku lokalnego. UnionPay dodatkowo znosi opłaty dla Makau i Hong Kongu dla płatności transgranicznych.

Przewidując wzrost ruchu konsumenckiego, dostawcy usług mobilnych, jak Alipay i WeChat, przyspieszają ekspansję do Hong Kongu. Mieszkańcy miasta zyskali też możliwość otwarcia rachunku giełdowego on-line, co może znacząco pobudzić do działania inwestorów z regionu.

Dla usprawniania procesów płatniczych i inwestycyjnych w zatoce Greater Bay niezbędne jest również ujednolicenie przepisów finansowych we wszystkich miastach okręgu, aby działały w oparciu o jednakowe standardy.

Więcej informacji na stronie: http://www.chinadaily.com.cn/a/201907/09/WS5d23dc5ea3105895c2e7c5dc.html

Polecana Firma

Usługi BigChina

Zorganizujemy Twoje spotkanie z chińskim partnerem i wprowadzimy Cię w tajniki owocnej współpracy z dalekowschodnim kontrahentem.

> Aranżacja wyjazdów biznesowych

> Szkolenia i konsulting

> Raporty z rynku chińskiego