Dodaj Ofertę Kupna
Strona Główna > Centrum Wiedzy > Wiadomości
Chińscy taksówkarze nagradzani za odnalezione zguby
2019-06-12 14:00:00
Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/

Chińska korporacja taksówkarska Didi opracowuje nowe przepisy, które zachęcą pasażerów do pieniężnego nagradzania kierowców, którzy odnaleźli ich zagubione rzeczy. Ma to zrekompensować kierowcom czas spędzony na szukaniu przedmiotów.

Didi, chiński gigant na rynku taksówkarskim, opracowuje nowy regulamin korzystania z przewozu osób. Wśród nowych zasad ma znaleźć się zachęta dla pasażerów do nagradzania kierowców, którzy odnaleźli ich zagubione rzeczy. Nagroda ma być rekompensatą za podróż i czas poświęcony przez kierowcę na szukanie przedmiotu.

Już w 2016 roku Didi założyło specjalną grupę, na której można odnaleźć przedmioty, które zaginęły podczas jazdy taksówką. Średnia stopa odzysku utraconych rzeczy waha się między 38 a 68 procentami na przestrzeni ostatnich trzech lat. Wielu przedmiotów nie udało się odnaleźć ze względu na duży przepływ pasażerów.

Nowy projekt zakłada, że pasażerowie powinni samodzielnie zatroszczyć się o zagubione przedmioty. W tym celu mogą umówić się z kierowcą, lub innym pasażerem, na samodzielny odbiór zguby. Jednocześnie sugeruje się rozsądną rekompensatę za poświęcony czas i pomoc. Działa to również w drugą stronę – znalazca powinien niezwłocznie skontaktować się z właścicielem zguby, lub, jeśli nie jest to możliwe, powiadomić obsługę Didi, a kolejno posterunek policji.

Wzrośnie także odpowiedzialność taksówkarzy. Kierowcy odpowiedzialni za uszkodzenie, lub utratę, wartościowego przedmiotu zapłacą odpowiednie odszkodowanie.

Jeśli przepisy wejdą w życie, dotyczyć będą kursów ekspresowych, specjalnych i luksusowych dostarczanych przez Didi.

Więcej informacji na stronie: http://www.chinadaily.com.cn/a/201906/12/WS5d00c3dfa310176577230cbd.html

Polecana Firma

Usługi BigChina

Zorganizujemy Twoje spotkanie z chińskim partnerem i wprowadzimy Cię w tajniki owocnej współpracy z dalekowschodnim kontrahentem.

> Aranżacja wyjazdów biznesowych

> Szkolenia i konsulting

> Raporty z rynku chińskiego