Dodaj Ofertę Kupna
Strona Główna > Centrum Wiedzy > Wiadomości
Szanghaj – Ningbo: budowa mostu szybkiej kolei
2019-06-10 15:00:00
Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/

Rozpoczęła się budowa mostu dla szybkiej kolei na odcinku między Szanghajem a Ningbo. Będzie to jedna z ważniejszych inwestycji w regionie delty rzeki Jangcy.

Nowa inwestycja kolejowa na odcinku między Szanghajem a Ningbo w prowincji Zhejiang znacząco wpłynie na czas podróż między miastami, skracając ją z czterech do jednej godziny. Skróci się również czas na pokonanie drogi między Pekinem i Ningbo do zaledwie pięciu godzin. Pociągi będą tu pędzić z prędkością 350 km na godzinę.

Między Ningbo a Szanghajem od lat istnieje tradycyjny związek. Obydwa to portowe miasta otwarte na handel międzynarodowy. Wiele rodzin mieszkających w Szanghaju pochodzi właśnie z Ningbo. Pomimo pokrewieństwa, podróż między miastami była do tej porty hamowana przez Zatokę Hangzhou. Podróż trwała zatem od trzech do czterech godzin.

Dopiero w 2008 roku otwarto most Hangzhou Bay Bridge, który łączy Jiaxing z Ningbo i pozwala na pokonanie samochodem odległości między nimi w ciągu dwóch godzin.

Zdaniem ekspertów nie jest to jednak wystarczające, ponieważ delta rzeki Jangcy ma stać się szóstą co do wielkości aglomeracją miejską. Region Szanghaju, Jiangsu, Zhejiang i prowincji Anhui liczy 200 milionów mieszkańców i stanowi aż jedną szóstą całkowitej populacji Chin.

Lu Dadao z Chińskiej Akademii Nauk twierdzi, że stworzenie jednogodzinnej sieci ruchu drogowego między Szanghajem, Wuxi, Jiaxing czy Ningbo pozwoli mówić o tym regionie jako spójnej aglomeracji.

Więcej informacji na stronie: http://www.chinadaily.com.cn/a/201906/06/WS5cf86bc0a31017657722fcc3.html

Polecana Firma

Usługi BigChina

Zorganizujemy Twoje spotkanie z chińskim partnerem i wprowadzimy Cię w tajniki owocnej współpracy z dalekowschodnim kontrahentem.

> Aranżacja wyjazdów biznesowych

> Szkolenia i konsulting

> Raporty z rynku chińskiego