Dodaj Ofertę Kupna
Strona Główna > Centrum Wiedzy > Wiadomości
Kary dla chińskich linii lotniczych
2019-05-15 15:00:00
Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/

Linie lotnicze, które nie realizowały rzadkich połączeń zostaną ukarane. Niektórzy przewoźnicy fałszowali rozkłady lotów, aby zabrakło w nich miejsca na te najrzadziej uczęszczane trasy.

Yu Biao, zastępca dyrektora Departamentu Transportu Administracji Lotnictwa Cywilnego w Chinach, poinformował, że firmy, które nie realizowały planów na rzadko uczęszczane trasy, zostaną ukarane. Wielu przewoźników fałszowało nawet rozkłady (na przykład poprzez wydłużenie czasu startu i lądowania), aby zabrakło w nich miejsca na loty rzadziej wybierane przez pasażerów. Firmy zapewne uznawały te połączenia za mniej rentowne i skupiały się na najczęściej wybieranych trasach.

Aby zapobiec nadużyciom, administracja przeprowadziła szereg inspekcji mających za zadanie zidentyfikowanie linii lotniczych, które nie realizowały planów, lub fałszowały plany połączeń. Nowe przepisy będą zawierać regulacje dotyczące zapotrzebowania na rzadko uczęszczane trasy.

W przypadku częstych tras – kontrolerzy sprawdzą, czy konkurencja działa prawidłowo i zgodnie z prawem. Dla rzadszych tras sprawdzany zaś będzie poziom jakości realizowanych usług, między innymi: czy lot odbywa się na czas, lub czy zachowane zostały prawa przewozowe.

Linie, które nie będą stosować się do wytycznych, co dwa miesiące otrzymywać będą zestawienie nadużyć, na bazie którego wyznaczone zostaną kary pieniężne.

Więcej informacji na stronie: http://www.chinadaily.com.cn/a/201905/15/WS5cdbd7eba3104842260bbd12.html

Polecana Firma

Usługi BigChina

Zorganizujemy Twoje spotkanie z chińskim partnerem i wprowadzimy Cię w tajniki owocnej współpracy z dalekowschodnim kontrahentem.

> Aranżacja wyjazdów biznesowych

> Szkolenia i konsulting

> Raporty z rynku chińskiego