Dodaj Ofertę Kupna
Strona Główna > Centrum Wiedzy > Wiadomości
Sztuczna inteligencja w chińskich więzieniach
2019-05-13 16:00:00
Źródło: https://www.scmp.com

Chińskie więzienie jako pierwsze wprowadza sztuczną inteligencję do podniesienia poziomu monitoringu więźniów. Sieć kamer i czujników będzie monitorować zachowania osadzonych i na bieżąco je intepretować.

Więzienie o podniesionym rygorze w Yancheng podejmuje ważny krok w kierunku robotyzacji. Sieć kamer oraz czujnik będzie monitorować więźniów i ich zachowania oraz na bieżąco je interpretować. Niepokojące, lub niestandardowe zachowania osadzonych będą natychmiast wychwytywane przez inteligentny system, co uniemożliwi np. przekupienie strażników, lub potencjalną ucieczkę.

Pomimo wzmożonego rygoru, więzienie w Yancheng uznawane jest za luksusowe ze względu na wygodne warunki bytowania oraz więźniów o statusie VIP. Wedle doniesień zamożni osadzeni niejednokrotnie podejmowali próby przekupstwa strażników w celu uzyskania konkretnych korzyści. Sytuacje te miały być jedną z przyczyn zaostrzenia reguł dotyczących monitoringu.

Sztuczna inteligencja, w przeciwieństwie do strażników, będzie całkowicie obiektywnie traktować więźniów. Po miesiącach intensywnej pracy, modernizacja sieci nadzoru w obiekcie jest prawie ukończona.

Sieć będzie gromadzić i przesyłać dane na temat zachowań osadzonych do centralnego komputera wyposażonego w sztuczną inteligencję. Maszyna będzie rozpoznawać, identyfikować i śledzić nietypowe zachowania przez całą dobę. Pod koniec każdego dnia system wygeneruje obszerny raport, w tym analizę behawioralną każdego więźnia, a także opartą na AI identyfikację twarzy, czy ruchu. W większości raporty będą archiwizowane, ale jeśli zostanie wykryte nietypowe zachowanie, maszyna zgłosi alert.

System monitoringu za pomocą sztucznej inteligencji został opracowany przez liczne instytuty badawcze, w tym Uniwersytet Tianjin i Tiandy, a także firmy zajmujące się technologią nadzoru.

Więcej informacji na stronie: https://www.scmp.com/news/china/science/article/3003903/no-escape-chinese-vip-jail-puts-ai-monitors-every-cell-make

Polecana Firma

Usługi BigChina

Zorganizujemy Twoje spotkanie z chińskim partnerem i wprowadzimy Cię w tajniki owocnej współpracy z dalekowschodnim kontrahentem.

> Aranżacja wyjazdów biznesowych

> Szkolenia i konsulting

> Raporty z rynku chińskiego