Dodaj Ofertę Kupna
Strona Główna > Centrum Wiedzy > Wiadomości
Chiny krytykują sytuację praw człowieka w USA
2019-03-15 11:00:00
Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/

Chiński rząd opublikował raport na temat sytuacji praw człowieka w USA. Ujawnia w nim przypadki łamania praw w zakresie polityki pieniężnej, rosnących nierówności i dyskryminacji rasowej.

Biuro Informacyjne Rady Państwa w Chinach przedstawiło raport dotyczący kondycji praw człowieka w Stanach Zjednoczonych. Sporządzone dane wskazują na podwójne standardy w interpretacji prawa i łamanie go w zakresie polityki pieniężnej, nierówności dochodowej i pogłębiającej się dyskryminacji rasowej. Chiny nie wspominają jednak o przypadkach, jakie mają miejsce w ich własnym kraju.

Raport ujawnia ponad 57 tysięcy incydentów z użyciem broni palnej w USA, które spowodowały 14 tysięcy zgonów i dwa razy tyle obrażeń. Wysoki odsetek strzelanin szkolnych i przemocy wśród młodzieży ma być wywołany rosnącą dyskryminacją rasową. Również amerykańskie kobiety stoją w obliczu zagrożenia molestowaniem, lub napaścią.

Chiny nawiązują również do tematu przemocowej polityki imigracyjnej Stanów oraz wspominają o katastrofalnych skutkach operacji prowadzonych przez amerykańskie wojsko.

Chiński raport pojawił się niedługo po tym, jak Departament Stanu USA opublikował roczne sprawozdanie dotyczące praktyk w zakresie praw człowieka w roku 2018. Chiny wypadły bardzo niekorzystnie na tle pozostałych krajów i surowo sprzeciwiają się tej krytyce.

Więcej informacji na stronie: http://www.chinadaily.com.cn/a/201903/15/WS5c8af9d8a3106c65c34eebb2.html

Polecana Firma

Usługi BigChina

Zorganizujemy Twoje spotkanie z chińskim partnerem i wprowadzimy Cię w tajniki owocnej współpracy z dalekowschodnim kontrahentem.

> Aranżacja wyjazdów biznesowych

> Szkolenia i konsulting

> Raporty z rynku chińskiego