Dodaj Ofertę Kupna
Strona Główna > Centrum Wiedzy > Wiadomości
Chiny wchodzą w erę pociągów bezzałogowych
2019-01-09 14:00:00
Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/

Chiny z powodzeniem przeprowadziły testy pociągów bezzałogowych. W najbliższym czasie koleje mają przejść z fazy testowej do użytku codziennego.

Koleje chińskie są światowym liderem w obszarze szybkich pociągów a ich podstawowe technologie i produkty wytwarzane są właśnie w Chinach – powiedział Lu Dongfu, dyrektor China Railway Corp.

Na przestrzeni od lipca do września ubiegłego roku prowadzane były testy zautomatyzowanego systemu szybkich kolei na trasach łączących Pekin i Shenyang. Próbny przebieg wyniósł 186 000 kilometrów. Wiele stacji metra korzysta już ze zautomatyzowanych systemów operacyjnych, Chińczycy udoskonalili więc ten pomysł i zastosowali go na szerszą skalę.

Ekspert z Chińskiej Akademii Nauk Kolejowych potwierdza uruchomienie systemu w kolejach międzymiastowych w prowincji Guangdond. Prędkość jaką osiągnie pociąg wynosi 200km/h. Odpowiednie oprogramowanie pozwala na automatyczny start, przejazdy między stacjami, dostosowanie czasu jazdy do harmonogramu, zatrzymanie w obrębie stacji, otwieranie i zamykanie drzwi, co zdecydowanie zwiększa efektywność operacyjną eliminując opóźnienia, zatory a przede wszystkim wypadki.

Do czasu Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2022 roku system zostanie uruchomiony na linii łączącej Pekin i Zhangjiakou w prowincji Habei. Zwiększona zostanie także prędkość do 350km/h.

Więcej informacji na stronie: http://www.chinadaily.com.cn/a/201901/03/WS5c2d6463a310d91214053348.html

Polecana Firma

Usługi BigChina

Zorganizujemy Twoje spotkanie z chińskim partnerem i wprowadzimy Cię w tajniki owocnej współpracy z dalekowschodnim kontrahentem.

> Aranżacja wyjazdów biznesowych

> Szkolenia i konsulting

> Raporty z rynku chińskiego