Dodaj Ofertę Kupna
Strona Główna > Centrum Wiedzy > Wiadomości
Pierwszy spadek populacji Pekinu w tym wieku
2018-12-05 13:00:00
Źródło: https://www.tvn24.pl/

W 2017 roku stolicę Chin, jedno z najbardziej zaludnionych miast świata, zamieszkiwało 21 milionów 707 tysięcy osób. Rok wcześniej populacja liczyła 22 tysiące mieszkańców więcej.

Pekin jest drugim po Szanghaju najliczniej zaludnionym miastem w Chinach. Jest stolicą Chińskiej Republiki Ludowej i pełni rolę największego ośrodka politycznego i kulturalnego państwa. Władze Pekinu od lat podejmują działania mające na celu ograniczenie wzrostu populacji  w mieście, a co za tym idzie, zmniejszenie zatłoczenia, niedoboru zasobów i zahamowanie podwyżek cen mieszkań.

Podstawowym działaniem mającym pomóc w rozwiązaniu problemu przeludnienia jest współpraca gospodarcza z pobliskim miastem Tiencin oraz prowincją Hebei. Ma to umożliwić przeniesienie niektórych uczelni oraz instytucji rządowych i przedsiębiorstw poza obręb stolicy. Władze inwestują także w rozwój sieci komunikacji i transportu, aby ułatwić osobom pracującym w Pekinie mieszkanie poza obrębem miasta.

Projekt, integrujący gospodarkę Pekinu, Tiencin i prowincji Hebei, nazwany został Jingjinji. Jego celem jest stworzenie jednego z największych zurbanizowanych obszarów na świecie. Obecnie zamieszkuje go już ponad 112 milionów osób – trzykrotnie więcej niż liczy populacja Polski.

W ciągu ostatnich dwudziestu lat ludność Pekinu wzrosła aż o dwie trzecie, co spowodowało dwukrotne zwiększenie zużycia energii, a w mieście pojawiło się trzy razy więcej samochodów. To ostatni moment dla władz stolicy, aby podjąć kluczowe działania przeciwdziałające problemowi przeludnienia.

Więcej informacji na stronie: https://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/pekin-populacja-spadla-po-raz-pierwszy-od-poczatku-wieku,886158.html

Polecana Firma

Usługi BigChina

Zorganizujemy Twoje spotkanie z chińskim partnerem i wprowadzimy Cię w tajniki owocnej współpracy z dalekowschodnim kontrahentem.

> Aranżacja wyjazdów biznesowych

> Szkolenia i konsulting

> Raporty z rynku chińskiego