Dodaj Ofertę Kupna
Strona Główna > Centrum Wiedzy > Wiadomości
Chiny zainteresowane inwestycjami w Polsce
2018-11-07 10:00:00
Źródło: https://www.tvp.info/

Chińczycy są zainteresowani inwestycjami w przedsięwzięcia związane z logistyką i transportem między Azją i Europą. Szef gabinetu politycznego premiera podczas wizyty w Szanghaju rozmawia m.in. z przedstawicielami chińskich firm zainteresowanych inwestycjami w Polsce. Marek Suski powiedział Polskiemu Radiu, że podczas każdego spotkania pojawiał się temat Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Centralny Port Komunikacyjny to jeden z głównych długoterminowych projektów inwestycyjnych polskich władz. Po spotkaniach
w Szanghaju minister Marek Suski powiedział, że ten temat budzi duże zainteresowanie wśród chińskich inwestorów. 

– Na każdym spotkaniu w zasadzie poruszany jest ten temat. Oni są bardzo zainteresowani, nawet ich firmy, które zajmują się budową kolei czy infrastruktury lotniskowej, pasów startowych, terminali – wszyscy są zainteresowani. Na razie badają możliwości. Jest to największa inwestycja w historii Polski, powiedzmy porównywalna do Gdyni – powiedział Polskiemu Radiu Marek Suski. 

Szef gabinetu politycznego premiera zwrócił uwagę, że inwestycja ma wielu zwolenników, ale też przeciwników. Centralny Port Komunikacyjny miałby stać się tzw. hubem logistycznym, w którym kluczową rolę odgrywałoby lotnisko, ale też powiązane z nim infrastrukturalnie terminale kolejowe.

Więcej informacji na stronie: https://www.tvp.info/39815100/chiny-zainteresowane-inwestycjami-w-polsce

Polecana Firma

Usługi BigChina

Zorganizujemy Twoje spotkanie z chińskim partnerem i wprowadzimy Cię w tajniki owocnej współpracy z dalekowschodnim kontrahentem.

> Aranżacja wyjazdów biznesowych

> Szkolenia i konsulting

> Raporty z rynku chińskiego