Dodaj Ofertę Kupna
Strona Główna > Centrum Wiedzy > Wiadomości
Chińscy naukowcy monitorują stan troficzny globalnych wód śródlądowych
2018-10-11 09:00:00
Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/

Chińscy naukowcy opracowali nowe podejście teledetekcyjne do oceny stanu troficznego globalnych wód śródlądowych. Naukowcy z Kluczowego Laboratorium Cyfrowej Nauk o Ziemi w ramach Chińskiej Akademii Nauk ocenili stany troficzne 2058 dużych śródlądowych zbiorników wodnych rozmieszczonych na całym świecie za pomocą danych teledetekcyjnych latem 2012 roku.

Podczas oceny przeanalizowali rozmieszczenie przestrzenne i stworzyli troficzną mapę stanów wielkich śródlądowych wód śródlądowych na świecie.

Wyniki pokazują, że eutroficzne wody śródlądowe koncentrują się w Afryce Środkowej, Azji Wschodniej oraz w północnej i południowo-wschodniej Ameryce Północnej, podczas gdy oligotroficzne wody śródlądowe koncentrują się w regionach płaskowyżu w Azji Środkowej
i południowej Ameryce Południowej.

Wody śródlądowe zapewniają zasoby wodne, zasoby rybne i energię. Odgrywają również ważną rolę w globalnej zmianie klimatu, a także
w ochronie różnorodności biologicznej.

W ostatnich dziesięcioleciach eutrofizacja wód śródlądowych stała się globalnym problemem środowiskowym. Niektóre jeziora nadmiernie wzbogacone minerałami i substancjami odżywczymi wywołały nadmierny wzrost roślin i glonów, powodując niedobór tlenu w wodzie.

Więcej informacji na stronie: http://www.chinadaily.com.cn/a/201810/11/WS5bbee45ba310eff303281ce6.html

Polecana Firma

Usługi BigChina

Zorganizujemy Twoje spotkanie z chińskim partnerem i wprowadzimy Cię w tajniki owocnej współpracy z dalekowschodnim kontrahentem.

> Aranżacja wyjazdów biznesowych

> Szkolenia i konsulting

> Raporty z rynku chińskiego