Dodaj Ofertę Kupna
Strona Główna > Centrum Wiedzy > Wiadomości
Nowa platforma ułatwiająca start-upom wykorzystanie technologii w biznesie
2018-10-10 08:00:00
Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/

Pekin udostępnił nową platformę, aby dalej pomagać przedsiębiorcom w transferach wyników badań naukowych i technologii do produktów i usług komercyjnych i przemysłowych - poinformowały we wtorek władze lokalne podczas ceremonii otwarcia masowego tygodnia przedsiębiorczości i innowacji w Pekinie.

"Staraliśmy się wykorzystać plan koncepcyjny, aby wypełnić luki instytucji naukowo-badawczych i rynku naukowego, dążąc do rozwoju osiągnięć naukowych i technologicznych", powiedział Yu Jun, sekretarz partii okręgu Haidian. To także pierwszy raz, gdy lokalny okręg wydał plan w kraju, jako sposób na dalszą stymulację innowacji naukowych.

Według władz lokalnych do lipca 2018 r. Liczba krajowych przedsiębiorstw zajmujących się zaawansowanymi technologiami wynosiła 8 992, zajmując 40% obszaru demonstracyjnego Zhongguancun.

Całkowite przychody lokalnych firm high-tech wyniosły 752,66 miliardów yuanów (108,77 miliarda dolarów) od stycznia do maja, co stanowi wzrost o 17,8 procent rok do roku lub prawie 40 procent ogólnych przychodów w Zhongguancun Science Park.

Wraz z rozwojem branży do poziomu high-end w dzielnicy Haidian, całkowita wartość wyniosła 144. 8 miliardów yuanów, wzrost o 24,7 procent w porównaniu z rokiem poprzednim. Technologia AI i big data znacznie się rozwinęły.

Więcej informacji na stronie: http://www.chinadaily.com.cn/a/201810/09/WS5bbc9bc3a310eff303281636.html

Polecana Firma

Usługi BigChina

Zorganizujemy Twoje spotkanie z chińskim partnerem i wprowadzimy Cię w tajniki owocnej współpracy z dalekowschodnim kontrahentem.

> Aranżacja wyjazdów biznesowych

> Szkolenia i konsulting

> Raporty z rynku chińskiego