Dodaj Ofertę Kupna
Strona Główna > Centrum Wiedzy > Wiadomości
Statki-giganty w Szanghaju
2018-09-14 10:00:00
Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/

Chiny budują największe na świecie kontenerowce, z których każdy będzie mógł przewieźć ponad 23 000 standardowych kontenerów, które łącznie mogą pomieścić na przykład ponad 1 miliard jednostek Apple iPhone X.

Budowa pierwszych dwóch statków-gigantów rozpoczęła się pod koniec lipca. Są budowane przez Jiangnan Shipyard Group i Hudong-Zhonghua Shipbuilding Group, obie z Szanghaju, według China State Shipbuilding Corp, państwowego giganta, który jest właścicielem obu firm. Oczekuje się, że statki zostaną dostarczone do klienta, CMA CGM, francuskiej firmy transportowo-spedycyjnej, w 2020 roku.

Marine Design and Research Institute of China, ramię badawcze CSSC, które zaprojektowało te statki, stwierdziło, że będą najnowsze
i największe w klasie Heraklesa - nazwane imieniem bohatera mitologii greckiej. Każdy z nich ma 400 metrów długości i 61,3 m szerokości
i będzie zdolny do przesuwania 220 000 ton metrycznych ładunku.

Będą napędzane skroplonym gazem ziemnym, dzięki czemu będą to pierwsze duże statki kontenerowe napędzane paliwem przyjaznym dla środowiska, w przeciwieństwie do oleju napędowego, tradycyjnego propelentu dla dużych statków. Emisja zanieczyszczeń będzie wykładniczo zmniejszona.

CSSC pokonało pięciu światowej klasy konkurentów - w tym japońskiego Imabari Shipbuilding Co i południowokoreańską stocznię Daewoo oraz Marine Engineering Co i Hyundai Heavy Industries - przed podpisaniem umowy z dziewięcioma 23 000 kontenerowców z francuskim przewoźnikiem.

Więcej informacji na stronie: http://www.chinadaily.com.cn/a/201809/14/WS5b9aefe1a31033b4f4655f55.html

Polecana Firma

Usługi BigChina

Zorganizujemy Twoje spotkanie z chińskim partnerem i wprowadzimy Cię w tajniki owocnej współpracy z dalekowschodnim kontrahentem.

> Aranżacja wyjazdów biznesowych

> Szkolenia i konsulting

> Raporty z rynku chińskiego