Dodaj Ofertę Kupna
Strona Główna > Centrum Wiedzy > Wiadomości
Tesla planuje fabrykę w Chinach
2018-07-11 15:00:00
Źródło: www.bankier.pl

Z nieoficjalnych informacji wynika, że pomiędzy Teslą a lokalnymi podmiotami w Szanghaju doszło do podpisania listu intencyjnego odnośnie budowy fabryki samochodów na terenie Chin. Produkcja ma sięgać 500 000 egzemplarzy rocznie.

Od dłuższego czasu pojawiają się informację, że Tesla jako pierwsza firma motoryzacyjna będzie miała prawo do wybudowania w pełni własnościowej fabryki samochodów na terenie Chin.

Chiny są obecnie dla Tesli i innych producentów samochodów elektrycznych największym rynkiem zbyty. W 2016 roku w Chinach sprzedano ponad dwa razy więcej samochodów elektrycznych niż w Stanach Zjednoczonych. Aktualnie główną bolączką Tesli jest podatek importowy, wynoszący 25%. Obniża on znacznie atrakcyjność samochodów elektrycznych na terenie Chin.

Więcej informacji na stronie: https://www.bankier.pl/wiadomosc/Tesla-planuje-fabryke-w-Chinach-Ma-produkowac-500-000-tesli-rocznie-7602665.html

Polecana Firma

Usługi BigChina

Zorganizujemy Twoje spotkanie z chińskim partnerem i wprowadzimy Cię w tajniki owocnej współpracy z dalekowschodnim kontrahentem.

> Aranżacja wyjazdów biznesowych

> Szkolenia i konsulting

> Raporty z rynku chińskiego