Dodaj Ofertę Kupna
Strona Główna > Centrum Wiedzy > Wiadomości
Rośnie liczba pociągów kontenerowych z Chin do Europy
2018-07-10 10:00:00
Źródło: www.wnp.pl

Od roku 2011, kiedy rozpoczęto stały przewozów ładunków w kontenerach z Dalekiego Wschodu do Europy wysłano łącznie 800 tyś TEU ładunków. W czerwcu z Chin do Europy wysłano towary w 9000 TEU (kontenerach 20-stopowych).

Jak informuje China Railway Corporation (CRC), ze strony chińskiej w przewozach pośredniczyło 48 miast natomiast w Europie ładunki trafiały do 42 miejsc przeznaczenia. Daily Zhang Wei, inżynier z China Railway Container Transport Corporation, spółki zależnej z grupy CRC skomentował, że w okresie siedmiu lat usługi logistyczne były ciągle doskonalone.

Według portalu, w 2017 roku z Chin do Europy wysłano ponad 3000 pociągów towarowych z kontenerami. CRC zakłada, że w 2018 roku ich liczna wzrośnie do 4000. Problemem jednak jest ciągle wypełnienie pociągów towarami w drodze powrotnej z Europy do Chin. Według różnych ocen około 3/4 z nich wraca z pustymi kontenerami.

Więcej informacji na stronie: https://www.wnp.pl/rynki-zagraniczne/rosnie-liczba-pociagow-kontenerowych-z-chin-do-europy-tylko-tego-nie-wykorzystujemy,326686_1_0_0.html

 

Polecana Firma

Usługi BigChina

Zorganizujemy Twoje spotkanie z chińskim partnerem i wprowadzimy Cię w tajniki owocnej współpracy z dalekowschodnim kontrahentem.

> Aranżacja wyjazdów biznesowych

> Szkolenia i konsulting

> Raporty z rynku chińskiego