Dodaj Ofertę Kupna
Strona Główna > Centrum Wiedzy > Wiadomości
Sprzedano wazę z czasów Qianlonga za 16 mln euro
2018-06-13 13:00:00
Źródło: onet.pl

Bardzo rzadką chińską wazę z manufaktury Jingdenzhen z czasów cesarza Qianlonga (1735-1796) sprzedana na aukcji w domu Sotheby's w Paryżu za 16,2 mln euro.

Wazę kupił młody chiński licytator, jego zakup jest absolutnym rekordem na dzieło sprzedane w paryskim oddziale Sotheby's od otwarcia. Naczynie należy to tzw. rodziny różu, w Chinach nazwaną ceramiką yangcai, czyli w cudzoziemskich kolorach, ponieważ wzorowana jest na wyrobach europejskich. Ceramika powstała na specjalne zamówienie w manufakturze Jingdezhen i należy do ich największych osiągnięć.

Szczegółowa dekoracja naczynia jest bardzo złożona. Składa się z wielokolorowych brokatowych pól w połączeniu z ciągłym sielankowym krajobrazem. Ukazuje jelenia i żurawie wśród skał i sosen. Takie motywy są symbolami władzy, pomyślności oraz długiego życia.

Więcej informacji na stronie: https://kultura.onet.pl/wiadomosci/rzadka-waze-z-czasow-qianlonga-sprzedano-za-16-mln-euro/0g7mkb0

Polecana Firma

Usługi BigChina

Zorganizujemy Twoje spotkanie z chińskim partnerem i wprowadzimy Cię w tajniki owocnej współpracy z dalekowschodnim kontrahentem.

> Aranżacja wyjazdów biznesowych

> Szkolenia i konsulting

> Raporty z rynku chińskiego