Dodaj Ofertę Kupna
Strona Główna > Centrum Wiedzy > Wiadomości
W Centrum handlowych w Chinach stworzono ścieżkę dla osób ze wzrokiem utkwionym w telefonach
2018-06-12 10:00:00
Źródło: https://www.deon.pl

By poradzić sobie z powszechnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa ruchu, dom towarowy w mieście Xi'an wyznaczył specjalną ścieżkę dla osób ze wzrokiem utkwionym w telefonie komórkowym.

Dodatkowy pas dla "klanu opuszczonych głów", bo taka nazwa przyjęła się w Chinach dla nałogowych użytkowników smartfonów, został wymalowany na zewnątrz centrum handlowego. Podczas gdy w  innych miejscach wprowadzono zakaz korzystania z telefonów. Pomysł powstał, ponieważ wcześniej na terenie centrum miało miejsce wiele sytuacji zagrażających życiu spowodowanych właśnie przez takie osoby, gdyż w okolicy pracuje wiele młodych ludzi powiązanych z branżą IT. Ma być to dla nich sygnał, iż wielu z nich ma nawyk chodzenia i patrzenia w telefony.

Więcej informacji na stronie: https://www.deon.pl/wiadomosci/swiat/art,31461,chiny-specjalna-sciezka-dla-osob-ze-wzrokiem-utkwionym-w-telefonach.html

Polecana Firma

Usługi BigChina

Zorganizujemy Twoje spotkanie z chińskim partnerem i wprowadzimy Cię w tajniki owocnej współpracy z dalekowschodnim kontrahentem.

> Aranżacja wyjazdów biznesowych

> Szkolenia i konsulting

> Raporty z rynku chińskiego