Dodaj Ofertę Kupna
Strona Główna > Centrum Wiedzy > Wiadomości
Trwa "Złoty tydzień" w Chinach
2017-10-03 18:00:00
Źródło: www.bigchina.pl
Naszą misją jest uświadamiać Polaków, że import z Chin to ciekawy i dochodowy rodzaj biznesu, pod warunkiem jednak, że podchodzimy do niego z głową.

Artykuły tego autora

Do 8 października Chińczycy obchodzą święto utworzenia Chińskiej Republiki Ludowej oraz Święto Środka Jesieni. Choć niektóre fabryki nie przerywają pracy, handlowcy przebywają na urlopach, w związku z czym należy spodziewać się utrudnień w kontaktach z chińskimi kontrahentami.

W niedzielę rozpoczęły się w Chinach obchody 68-lecia przejęcia władzy przez partię komunistyczną i utworzenia Chińskiej Republiki Ludowej. W ceremonii wciągania na maszt flagi państwowej na placu Tiananmen w Pekinie, uczestniczyło 115 tysięcy osób, jak odała agencja Xinhua.

W związku z rzadkim zbiegiem dat, w tygodniu obchodzenia święta narodowego, wypada także w Chinach tzw. Święto Środka Jesieni.

W okresie świąt następuję w Chinach ogromny wzrost turystyki. Miliony Chińczyków podróżuje po kraju, co sprzyja wzrostowi cen hoteli i biletów komunikacyjnych. Nie jest to dobry moment na robienie interesów z chińskimi kontrahentami oraz wizyty w Państwie Środka. 

 

Polecana Firma

Usługi BigChina

Zorganizujemy Twoje spotkanie z chińskim partnerem i wprowadzimy Cię w tajniki owocnej współpracy z dalekowschodnim kontrahentem.

> Aranżacja wyjazdów biznesowych

> Szkolenia i konsulting

> Raporty z rynku chińskiego