Dodaj Ofertę Kupna
Strona Główna > Centrum Wiedzy > Wiadomości
Ostateczne sankcje wobec Korei Płn. to twardy orzech do zgryzienia dla Chin
2017-09-07 12:00:00
Źródło: www.wp.pl

Po ostatniej, szóstej już próbie atomowej przeprowadzonej przez Pjongjang, ONZ poważnie rozważa wprowadzenie sankcji największego kalibru, czyli odcięcia dostaw ropy naftowej do Korei Północnej. Wszystko jednak zależy od Chin, które się wahają.

Państwo Kim Dzong Una nie reaguje w żaden sposób na początkowe prośby, a następnie na kolejne wprowadzane przez ONZ sankcje i kontunuuje kolejne próby jądrowe i rakietowe. Rada Bezpieczeństwa ONZ rozważa zastosowanie najmocniejszego możliwego uderzenia niesiłowego w reżim, czyli odcięcia dostaw ropy. Za takim rozwiązaniem opowiedziały się już Japonia i Australia.

Decydujący wpływ na wymiar sankcji będą mieć jednak Chiny, skąd Korea Płn. importuje ok. 90 proc. surowca. Pozostałe 10 proc. sprowadza z Rosji. Chińczycy obawiają się jednak, że takie rozwiązanie może wywołać konfrontację między Pekinem a Pjongjangiem, co nie leży w interesie Państwa Środka.

Więcej na: https://wiadomosci.wp.pl/chiny-wprowadza-sankcje-ostateczne-przeciw-kim-dzong-unowi-to-moze-zabolec-6162521103058561a

Polecana Firma

Usługi BigChina

Zorganizujemy Twoje spotkanie z chińskim partnerem i wprowadzimy Cię w tajniki owocnej współpracy z dalekowschodnim kontrahentem.

> Aranżacja wyjazdów biznesowych

> Szkolenia i konsulting

> Raporty z rynku chińskiego