Dodaj Ofertę Kupna
Strona Główna > Centrum Wiedzy > Wiadomości
Chińczycy szukają cudzoziemca do obsługi wielkiego radioteleskopu
2017-08-08 11:00:00
Źródło: www.pb.pl

Intratna posada czeka w Chinach. Chińska Akademia Nauk szuka cudzoziemca, który będzie odpowiedzialny za sterowanie nowo zbudowanym radioteleskopem FAST w prowincji Guizhou na południu Chin.

Ogłoszenie pojawiło się na stronie Chińskiej Akademii Nauk po tym, jak okazało się, że żaden z chińskich astronomów nie ma doświadczenia w pracy z maszyną o takich rozmiarach.

- Nie możemy czekać. Zwróciliśmy się także do wykwalifikowanych naukowców na całym świecie poprzez kanały formalne lub prywatne. Ci badacze wyższej rangi nie wertują internetowych ofert pracy zbyt często. Robimy wszystko co możliwe, by dotrzeć do nich z naszą ofertą - skomentował ofertę pracy jeden z przedstawicieli władz.

FAST, największy radioteleskop na świecie, to nowoczesne urządzenie o pojedynczej czaszy, której średnica wynosi 500 metrów. Maszyna jest umieszczona w naturalnym zagłębieniu górskiego terenu.

Więcej na: https://www.pb.pl/wielki-chinski-radioteleskop-czeka-na-szefa-cudzoziemca-868140?utm_medium=email&utm_source=newsletter.pb.pl

Polecana Firma

Usługi BigChina

Zorganizujemy Twoje spotkanie z chińskim partnerem i wprowadzimy Cię w tajniki owocnej współpracy z dalekowschodnim kontrahentem.

> Aranżacja wyjazdów biznesowych

> Szkolenia i konsulting

> Raporty z rynku chińskiego