Dodaj Ofertę Kupna
Strona Główna > Centrum Wiedzy > Wiadomości
Stanowisko Chin: sankcje wobec Korei Płn. będą wdrożone w 100 proc.
2017-08-08 11:00:00
Źródło: www.deon.pl

W poniedziałek ze strony szefa chińskiej dyplomacji Wanga Li padło zapewnienie, że Chiny wdrożą sankcje wobec Korei Północnej w 100 procentach. Rada Bezpieczeństwa ONZ zdecydowała się nałożyć na Pjongjang sankcje w związku z kontynuacją testów rakietowych i zlekceważeniem porzednich ostrzeżeń.

- Chiny w 100 proc., w pełni i ściśle będą stosować nową rezolucję - potwierdził stanowisko władz minister spraw zagranicznych Wang Li w trakcie regionalnego forum w stolicy Filipin, Manili.

Nowa rezulucja ma na celu ograniczenie dochodów KRLD z eksportu (ok. 3 mld dolarów rocznie) o jedną trzecią. Ponadto, Państwa członkowskie ONZ mają zakaz zatrudniania pracowników z Korei Płn, zakładania joint ventures z udziałem podmiotów północnokoreańskich lub inwestowania w istniejące spółki tego typu. Poszerzono również czarną listę ONZ, umieszczając na niej dziewięć osób i cztery podmioty z Korei Płn.

Więcej na: https://www.deon.pl/wiadomosci/swiat/art,29088,msz-chin-bedziemy-w-100-proc-wdrazac-sankcje-wobec-korei-pln-.html

Polecana Firma

Usługi BigChina

Zorganizujemy Twoje spotkanie z chińskim partnerem i wprowadzimy Cię w tajniki owocnej współpracy z dalekowschodnim kontrahentem.

> Aranżacja wyjazdów biznesowych

> Szkolenia i konsulting

> Raporty z rynku chińskiego