Dodaj Ofertę Kupna
Strona Główna > Centrum Wiedzy > Wiadomości
Sharing economy rośnie w siłę w Chinach
2017-07-13 12:00:00
Źródło: www.wiadomosci.onet.pl

Rowery, pokoje kapsułowe, nawet parasole -  wszystko wypożyczane na godziny. Sharing economy, czyli gospodarka dzielenia, zakładająca wspólne użytkowanie dóbr za pobraną opłatą jest zjawiskiem coraz popularniejszym w Państwie Środka.

2017 rok ma być przełomowy pod względem wzrostu segmentu gospodarki sharingowej w Chinach. Prognozy chińskich ekonomistów zakładają nawet 40-procentowy wzrost tego sektora. Chińskie władze określiły sharing economy jako istotny model ekonomiczny, który przysłuży się dążeniu do ekonomicznego sukcesu nowoczesnego państwa, jakim chcą być Chiny.

Popularną formą gospodarki dzielenia się jest wypożyczanie rowerów, które i w polskich miastach cieszy się dużym zainteresowaniem, szczególnie młodszych mieszkańców. W Chinach można też wynajmować na godziny parasole czy piłki do koszykówki udostępniane w specjalnych automatach. Amatorom futurystycznego wystroju wnętrz Pekin oferuje specjalne pomieszczenia kapsułowe, które można wynająć na dowolną liczbę godzin. Trzy do pięciu minut snu w takiej kapsule to koszt jednego juana.

Więcej na: http://biznes.onet.pl/wiadomosci/swiat/chiny-parasole-i-noclegi-na-godziny-sharing-economy-rosnie-w-sile/7ms95s

Polecana Firma

Usługi BigChina

Zorganizujemy Twoje spotkanie z chińskim partnerem i wprowadzimy Cię w tajniki owocnej współpracy z dalekowschodnim kontrahentem.

> Aranżacja wyjazdów biznesowych

> Szkolenia i konsulting

> Raporty z rynku chińskiego