Dodaj Ofertę Kupna
Strona Główna > Centrum Wiedzy > Wiadomości
Chiny chcą blokować VPN-y. To koniec wolnego internetu w Państwie Środka?
2017-07-13 11:00:00
Źródło: www.wyborcza.pl

VPN, czyli wirtualne sieci prywatne będą funkcjonować w Chinach tylko do stycznia 2018 r. Od lutego przyszłego roku dostęp do VPN-ów ma zostać zablokowany, co onacza, że do znacznych zasobów internetwoych nie będzie możliwości wglądu.

Nakaz wprowadzenia blokady od lutego 2018 r. otrzymali państwowi operatorzy, m.in.  China Mobile, China Unicom i China Telecom. Chiński internet jest poddany surowej cenzurze, nie można też korzystać z takich social mediów jak Facebook czy Instagram. Dotychczas Chińczycy omijali tzw. Great Firewall, Wielką Zaporę Sieciową, korzystając właśnie z VPN-ów.

Ich blokada może mieć też poważne konsekwncje dla biznesu w Chinach, ponieważ z prywatnych sieci korzystali naukowcy oraz przede wszystkim międzynarodowe przedsiębiorstwa. Poprzednio już same pomysły zablokowania VPN-ów skłaniały firmy do rozważenia zamknięcia placówek na terenie ChRL.

Więcej na: http://wyborcza.pl/7,75399,22079293,chiny-zapowiedzialy-blokade-dostepu-do-vpn-ow.html

Polecana Firma

Usługi BigChina

Zorganizujemy Twoje spotkanie z chińskim partnerem i wprowadzimy Cię w tajniki owocnej współpracy z dalekowschodnim kontrahentem.

> Aranżacja wyjazdów biznesowych

> Szkolenia i konsulting

> Raporty z rynku chińskiego