Dodaj Ofertę Kupna
Strona Główna > Centrum Wiedzy > Wiadomości
Prowincja Junnan kluczowa na trasie "Pasa i Szlaku"?
2017-06-19 13:00:00
Źródło: www.wiadomosci.onet.pl

Prowincja Junnan położona na granicy chińsko-birmańskiej może stać się jednym z kluczowych elementów chińskigo planu rozbudowy szlaku handlowego "Pas i Szlak".

W Junnanie Chińczycy planują rozbudowę birmańskiego portu Kyaukpyu. Dzięki temu ma powstać nowy korytarz handlowy, który będzie omijał Cieśninę Malakka oraz M. Południowochińskie.

Po modernizacji port w Kyaukpyu ma być połączony szybką koleją z Chinami. Jest otwarty na Zatokę Bengalską, więc trasa transportu towarów z Bliskiego Wschodu i Indii do Chin skróciłaby się o 5 tys. km.

Na całej trasie nowego "Jedwabnego Szlaku" ma powstać tzw. sznur pereł, czyli system współpracujących ze sobą portów, który angażowałby w rozbudowę "Pasa i Szlaku" inne państwa. Przypuszczalnie, jako kojne elementy systemu transportu morskiego, znalazłby się w nim Gwadar w Pakistanie, lankijskie Kolombo i Hambantota oraz Ćittagong w Bangladeszu.

Więcej na: http://biznes.onet.pl/wiadomosci/handel/rosnace-znaczenie-junnanu-w-planie-pasa-i-szlaku/5d8xw3

Polecana Firma

Usługi BigChina

Zorganizujemy Twoje spotkanie z chińskim partnerem i wprowadzimy Cię w tajniki owocnej współpracy z dalekowschodnim kontrahentem.

> Aranżacja wyjazdów biznesowych

> Szkolenia i konsulting

> Raporty z rynku chińskiego