Dodaj Ofertę Kupna
Strona Główna > Centrum Wiedzy > Wiadomości
Chiny ujawniają niektóre szczegóły programu kosmicznego
2017-06-14 09:00:00
Źródło: www.tvn24.pl

Światowa Konferencja Eksploracji Kosmosu (GLEX) w Pekinie ujawniła pierwsze szczgóły dotyczące osiągnięć chińskiego programu kosmicznego, który dotychczas był pilnie strzeżoną tajemnicą.

Najwięcej emocji wzbudziły prace nad budową rakiety kosmicznej, która mogłaby być użytkowana wielokrotnie. Chiny pracują nad dwoma takimi projektami jednocześnie. Jeden z nich ma wykorzystywać system pionowego lądowania głównego modułu rakiety dzięki jej własnym silnikom. Drugi projekt pozwalałby wielokrotnie użytkować trzon rakiety, która lądowałaby na Ziemi dzięki systemowi specjalnych spadochronów, co zapewniłoby "miękkie" osadzenie maszyny na powierzchni.

Chińćzycy pochwalili się też postępami w pracach nad projektami dużych rakiet nośnych Długi Marsz 8 (CZ-8) i Długi Marsz 9 (CZ-9). Drugi typ maszyny ma być w przyszłości wykorzystywany do eksploracji przestrzeni kosmicznej, lądowania załogowgo na Księżycu i stworzeniu tam bazy kosmicznej.

Więcej na: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/chiny-pokazano-najnowsze-osiagniecia-programu-kosmicznego,747933.html

 

Polecana Firma

Usługi BigChina

Zorganizujemy Twoje spotkanie z chińskim partnerem i wprowadzimy Cię w tajniki owocnej współpracy z dalekowschodnim kontrahentem.

> Aranżacja wyjazdów biznesowych

> Szkolenia i konsulting

> Raporty z rynku chińskiego