Dodaj Ofertę Kupna
Strona Główna > Centrum Wiedzy > Wiadomości
Kongres Technologiczny w Changsha
2019-09-11 11:00:00
Źródło: http://www.xinhuanet.com

Światowy Kongres Komputerowy 2019 odbył się na początku tygodnia w mieście Changsha, stolicy prowincji Hunan w środkowych Chinach. Kwestiami, którą najszerzej omawianymi przez prelegentów były sztuczna inteligencja (AI) i rozwój innych najnowszych technologii.

Eksperci i przedstawiciele firm z całego świata zebrali się na tym wydarzeniu, aby wymienić poglądy na temat przyszłości w wysoko rozwiniętej technologii i branżach komputerowych.

Na kongresie odbyło się dziewięć paneli dyskusyjnych, na których poruszane były między innymi tematy sieci 5G, algorytmów AI i bezpieczeństwa sieci.

„Przemysł komputerowy na całym świecie stoi przed niespotykanymi możliwościami i wyzwaniami” - powiedział Liu Lihua, były zastępca szefa Ministerstwa Przemysłu i Technologii Informacyjnych.

„Mam wrażenie podróżowania w czasie i przestrzeni” - powiedział Zhou Kun, nauczyciel języka angielskiego, który dał lekcję z oddalonego o około 900 km miasta Fuzhou studentom w Changsha korzystającym z technologii 5G i projekcji holograficznej.

Chiny, z największą branżą komputerową na świecie, wyprodukowały 310 milionów mikrokomputerów w 2018 roku.

Źródło: http://www.xinhuanet.com/english/2019-09/11/c_138383885.htm

Polecana Firma

Usługi BigChina

Zorganizujemy Twoje spotkanie z chińskim partnerem i wprowadzimy Cię w tajniki owocnej współpracy z dalekowschodnim kontrahentem.

> Aranżacja wyjazdów biznesowych

> Szkolenia i konsulting

> Raporty z rynku chińskiego