Dodaj Ofertę Kupna
Strona Główna > Centrum Wiedzy > Wiadomości
Już niedługo Festiwal Dziedzictwa Kulturowego!
2019-09-10 13:00:00
Źródło: http://www.xinhuanet.com

W dniach 17–22 października w Chengdu, stolicy prowincji Syczuan w południowo-zachodnich Chinach, odbędzie się siódmy międzynarodowy festiwal niematerialnego dziedzictwa kulturowego.

Festiwal zostanie zorganizowany wspólnie przez Ministerstwo Kultury i Turystyki (MCT), rząd prowincji Syczuan, Organizację Narodów Zjednoczonych do spraw Oświaty, Nauki i Kultury (UNESCO) oraz Chińską Komisję Narodową ds. UNESCO, poinformował w rzecznik prasowy MCT.

Festiwal rozpocznie się pokazem artystycznym podczas ceremonii otwarcia, a na konferencji medialnej odbędzie się międzynarodowe forum poświęcone niematerialnemu dziedzictwu kulturowemu- powiedział Zhao Hongchuan, urzędnik departamentu kultury i turystyki w Syczuanie.

W festiwalu wezmą udział reprezentacje prawie 100 krajów i regionów.

Odbywające się co dwa lata od 2007 r. wydarzenie ma na celu promowanie ochrony niematerialnego dziedzictwa kulturowego i za każdym razem przyciąga ponad 4000 przedstawicieli z ponad 130 krajów, regionów i organizacji pozarządowych, powiedziała Xie Jinying, urzędniczka z MCT.

Źródło: http://www.xinhuanet.com/english/2019-09/10/c_138381488.htm

Polecana Firma

Usługi BigChina

Zorganizujemy Twoje spotkanie z chińskim partnerem i wprowadzimy Cię w tajniki owocnej współpracy z dalekowschodnim kontrahentem.

> Aranżacja wyjazdów biznesowych

> Szkolenia i konsulting

> Raporty z rynku chińskiego