Dodaj Ofertę Kupna
Strona Główna > Centrum Wiedzy > Wiadomości
Chiny zaczynają dbać o ochronę danych osobowych?
2019-09-09 13:00:00
Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/

Ministerstwo Edukacji poinformowało w czwartek, że autorzy aplikacji edukacyjnych muszą zarejestrować swoje produkty do końca tego roku.

Osiem ministerstw wydało wspólnie dyrektywę regulującą korzystanie z aplikacji edukacyjnych w szkołach, poinformowano w komunikacie prasowym.

Nadużywanie aplikacji w niektórych szkołach, a także szkodliwe informacje i szerzące się reklamy w niektórych programach niepokoiły nauczycieli i powodowały niepotrzebne obciążenia dla uczniów i ich rodzin, powiedział Lei Chaozi, starszy urzędnik ministerstwa.

Zgodnie z dokumentem rząd opracuje bazę danych aplikacji edukacyjnych i wzmocni nadzór nad ich treścią i działaniem.

Zgodnie z dyrektywą firmy tworzące takie aplikacje powinny ustanowić wewnętrzne systemy zarządzania danymi osobowymi, które zbierają od użytkowników, informować ich o tym, dlaczego muszą gromadzić takie informacje i jak będą z nich korzystać, oraz uzyskiwać zgodę przed ich zebraniem.

Dodali, że standardem powinien być wymóg również uzyskania zgody opiekuna przed zebraniem danych osobowych od nieletnich.

Zgodnie z rozporządzeniem aplikacja edukacyjna wybrana jako zwykłe narzędzie dydaktyczne nie powinna pobierać opłat od studentów i ich rodzin ani zawierać reklam handlowych lub gier.

Źródło: http://global.chinadaily.com.cn/a/201909/05/WS5d70f660a310cf3e35569f9f.html

Polecana Firma

Usługi BigChina

Zorganizujemy Twoje spotkanie z chińskim partnerem i wprowadzimy Cię w tajniki owocnej współpracy z dalekowschodnim kontrahentem.

> Aranżacja wyjazdów biznesowych

> Szkolenia i konsulting

> Raporty z rynku chińskiego