Dodaj Ofertę Kupna
Strona Główna > Centrum Wiedzy > Wiadomości
Milowe kroki w edukacji.
2019-09-09 11:00:00
Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/

W ciągu ostatnich 70 lat Chiny poczyniły ogromne postępy w rozwoju szkolnictwa podstawowego i wyższego.

W pierwszych dniach po założeniu Chińskiej Republiki Ludowej w 1949 r. Wskaźnik analfabetyzmu w tym kraju wynosił 80 procent. Dzisiaj każdy mieszkaniec kraju, nawet będący częścią tak zwanej „siły roboczej” ma za sobą około 13 lat edukacji.

W ciągu dziesięcioleci zakres obowiązkowej edukacji w Chinach podniósł się do średniego poziomu w kategorii krajów o wysokich dochodach. Edukowanie społeczeństwa stało się strategicznym priorytetem a rząd wprowadził ustawę dotyczącą obowiązkowej edukacji.

W tym roku Ministerstwo Edukacji ogłosiło, że Chiny zbudowały największy na świecie system szkolnictwa wyższego. Szkolnictwo wyższe wejdzie w nową fazę, w której ponad połowa populacji w wieku szkolnym będzie miała dostęp do uniwersytetów.

Znaczący postęp odnotowano także w kształceniu zawodowym, ponieważ obecnie w Chinach mamy do czynienia z 270 milionami wysokiej klasy robotników i wykwalifikowanych pracowników fizycznych.

Źródło: http://global.chinadaily.com.cn/a/201909/08/WS5d74baa8a310cf3e3556a56c.html

Polecana Firma

Usługi BigChina

Zorganizujemy Twoje spotkanie z chińskim partnerem i wprowadzimy Cię w tajniki owocnej współpracy z dalekowschodnim kontrahentem.

> Aranżacja wyjazdów biznesowych

> Szkolenia i konsulting

> Raporty z rynku chińskiego