Dodaj Ofertę Kupna
Strona Główna > Centrum Wiedzy > Wiadomości
Chiński lodołamacz już wkrótce wyruszy na pierwszą wyprawę
2019-09-06 10:00:00
Źródło: http://www.xinhuanet.com

Pierwszy w pełni wyprodukowany w Chinach lodołamacz rozpocznie swoją pierwszą podróż w październiku. Trasa ma rozpocząć się od południowego chińskiego miasta Shenzhen.

Podróż „Xuelong 2” lub „Snow Dragon 2” rozpocznie się podczas siódmego China Marine Economy Expo, które potrwa od 14 do 17 października, według Li Yuchuna, zastępcy dyrektora biura planowania i zasobów naturalnych w Shenzhen.

Wystawa zgromadzi ponad 400 przedsiębiorstw w kraju i za granicą, w tym około 100 liderów branży lub 500 firm z listy Fortune, powiedział Li.

Podczas swojej podróży Xuelong 2 popłynie na Antarktydę razem z „Xuelong”, obecnie jedynym chińskim lodołamaczem.

Statek ma 122,5 metra długości i 22,3 metra szerokości, wyporność 13 996 ton i zdolność nawigacyjną 20 000 mil morskich.

Xuelong 2 jest w stanie szybko się obracać i ma możliwości dwukierunkowego łamania lodu zarówno z dziobem, jak i rufą. Według Hu Keyi, dyrektora technicznego Jiangnan Shipyard Group, konstruktora statku, może pływać w dwumiesięczne rejsy do wszystkich regionów globu.

„Xuelong 2 stanie się główną platformą chińskich badań środowiska oceanicznego i badań naukowych w regionach polarnych” - powiedział Qin Weijia, dyrektor odpowiedzialny za badania polarne w State Oceanic Administration.

Źródło: http://www.xinhuanet.com/english/2019-09/05/c_138368168.htm

 

 

Polecana Firma

Usługi BigChina

Zorganizujemy Twoje spotkanie z chińskim partnerem i wprowadzimy Cię w tajniki owocnej współpracy z dalekowschodnim kontrahentem.

> Aranżacja wyjazdów biznesowych

> Szkolenia i konsulting

> Raporty z rynku chińskiego