Dodaj Ofertę Kupna
Strona Główna > Centrum Wiedzy > Wiadomości
Ze wsi do miasta
2019-08-28 13:00:00
Źródło: http://www.xinhuanet.com

Chińskie Ministerstwo Finansów (MOF) przeznaczyło 30 miliardów juanów (około 4,2 miliarda dolarów amerykańskich) na pomoc mieszkańcom wsi w osiedleniu się w miastach. Projekt ma zachęcić ludzi aby inwestowali w swój rozwój i karierę.

Środki zostaną przeznaczone na wsparcie prac nad przyznaniem stałego pobytu w mieście osobom, które przeprowadzają się z obszarów wiejskich do miejskich, zgodnie z oświadczeniem na stronie internetowej ministerstwa.

MF wezwał władze lokalne do wzmocnienia zarządzania funduszami w celu skutecznego rozwiązania problemów pojawiających się w procesie urbanizacji.

Pomimo drastycznych zmian w ostatnich latach wzrostu gospodarczego, wiejskie regiony Chin nadal wyraźnie pozostają w tyle za miastami pod względem poziomu dochodów, warunków życia i usług publicznych.

Oficjalne dane pokazały, że prawie 1,4 miliarda mieszkańców Chin czyli ok. 59,58 procent było mieszkańcami miast do końca 2018 roku.

Źródło: http://www.xinhuanet.com/english/2019-08/28/c_138345347.htm

Polecana Firma

Usługi BigChina

Zorganizujemy Twoje spotkanie z chińskim partnerem i wprowadzimy Cię w tajniki owocnej współpracy z dalekowschodnim kontrahentem.

> Aranżacja wyjazdów biznesowych

> Szkolenia i konsulting

> Raporty z rynku chińskiego