Dodaj Ofertę Kupna
Strona Główna > Centrum Wiedzy > Wiadomości
Szanghaj kluczowy dla rozwoju gospodarki cyfrowej
2018-10-24 10:00:00
Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/

Pomimo tego, że Hangzhou przez wiele lat przyciągał uwagę cyfrową gospodarką, Szanghaj odgrywa kluczową rolę we wspieraniu optymalizacji struktury talentów w tej dziedzinie w rejonie delty rzeki Jangcy.

Dane pokazały coś niezwykłego w Szanghaju, ponieważ stosunek zarówno początkujących, jak i starszych pracowników do innych miast, takich jak Hangzhou, Nanjing i Suzhou, w regionie był porównywalny - powiedział Chen Yubo, szef Centrum do rozwoju Internetu
i zarządzania w ramach Szkoły Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu Tsinghua.

"Pokazało to, że Szanghaj z zadowoleniem przyjmuje młode talenty cyfrowe, z których wielu to świeżo upieczeni absolwenci innych rejonów delty rzeki Jangcy lub zza granicy dzięki przewadze miasta w łączności międzynarodowej" - powiedział Chen. "Po zdobyciu doświadczenia w branży w Szanghaju przez kilka lat, mogą wypływać do innych miast".

Raport, oparty na danych użytkownika LinkedIn, amerykańskiej witrynie sieciowej, był wspólnie prowadzony przez Centrum Rozwoju Internetowego i Zarządzania, Instytut Nauki i Technologii w Szanghaju oraz LinkedIn w Chinach.

Ukazuje również, że ponad 20 procent cyfrowych talentów wypływających z Szanghaju pracowało w technologii informacyjnej
i komunikacyjnej, a 18 procent pracowało w przemyśle wytwórczym, co dokładnie pasuje do mocnych stron wschodnich Chin w prowincji Zhejiang i Jiangsu, których części obejmują delta rzeki.

Więcej informacji na stronie: http://www.chinadaily.com.cn/a/201810/23/WS5bcee6a8a310eff303284138.html

Polecana Firma

Usługi BigChina

Zorganizujemy Twoje spotkanie z chińskim partnerem i wprowadzimy Cię w tajniki owocnej współpracy z dalekowschodnim kontrahentem.

> Aranżacja wyjazdów biznesowych

> Szkolenia i konsulting

> Raporty z rynku chińskiego