Dodaj Ofertę Kupna
Strona Główna > Centrum Wiedzy > Wiadomości
Chiny budują pierwszą platformę na świecie do głębinowego wydobywania zasobów
2017-10-05 14:00:00
Źródło: www.wschodnik.pl

Do 2019 roku Chiny zbudują pierwszą platformę wydobywczą na świecie, służącą do głębinowego wydobywania zasobów.

Projekt ten realizowany będzie przez firmę Fujuan Mawei Shipbuilding (FMS), która związana jest z Fujuan Shipbuilding Industry Group, deklarowany czas realizacji projektu to 2019 rok.

Chińska platforma została opracowana wspólnie z konstruktorami z Singapuru i zostanie przekazana armatorowi z Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Prace mają być przeprowadzone w zachodniej części Oceanu Spokojnego.

Agencja Xinhua poinformowała, że szacowany całkowity koszt projektu będzie wynosił 500 mln dolarów. Sam statek będzie osiągał długość ponad 220m a wysokość 75m i będzie w stanie wydobywać zasoby z głębokości 2,5 tysiąca metrów.

Statek ten pozwoli uzyskać dostęp do głęboko położonych złóż minerałów, które znajdują się daleko na morzu oraz dostęp do nich jest znacznie utrudniony.

Więcej informacji na stronie: http://wschodnik.pl/swiat/item/13771-do-2019-roku-chiny-zbuduja-pierwszy-na-swiecie-statek-do-glebinowego-wydobywania-zasobow.html

Polecana Firma

Usługi BigChina

Zorganizujemy Twoje spotkanie z chińskim partnerem i wprowadzimy Cię w tajniki owocnej współpracy z dalekowschodnim kontrahentem.

> Aranżacja wyjazdów biznesowych

> Szkolenia i konsulting

> Raporty z rynku chińskiego