Dodaj Ofertę Kupna
Strona Główna > Centrum Wiedzy > Artykuły
Mieszkanie z teściami czy rodzicami?
2014-05-27 13:00:00
Źródło: https://www.vanquis.pl
Mieszkanie z teściami czy rodzicami?

Coraz więcej młodych małżeństw nie ma żadnych perspektyw na to, aby mogły kupić własne mieszkanie. Główną przyczyną tego zjawiska jest oczywiście trudna sytuacja na rynku pracy, bo mieszkań na pewno na rynku nie brakuje. Osoby, które zarabiają stosunkowo małe pieniądze zazwyczaj należą do grupy o ograniczonej zdolności kredytowej. Niemniej jednak kredyty dla osób z ograniczoną zdolnością kredytową są dostępne w niektórych instytucjach trudniących się mniejszymi lub większymi pożyczkami. Rodzi się jednak pytanie czy zrezygnować z pomieszkiwania u rodziców lub teściów i zdecydować się na tak ryzykowny krok? Wszystko zależne jest od szczegółowych obliczeń, które wskazują na fakt czy stać nas na tzw. swoje.

Omijać kłody

Najważniejsze to potrafić żyć marzeniem, że sytuacja szybko się zmieni. Nikt nie zakłada z góry, że wspólne mieszkanie z rodzicami jednego lub drugiego małżonka musi być męczące, ale też nikt nie podważy tego, że mieszkanie na swoim jest po prostu wspaniałe. Choć życie nie zawsze toczy się tak jak byśmy chcieli trzeba zawsze omijać nie przeciwności i z pełnym optymizmem patrzeć na świat. Warto także uświadomić sobie, że dziś owej zdolności kredytowej nie posiadamy, jednak będziemy robić wszystko, aby w najbliższym czasie ją osiągnąć. Pozytywne myślenie potrafi odwrócić sytuację i to w najmniej oczekiwanym momencie, dlatego nie możemy popadać w złe emocje.

W drodze wyjątku

W momencie, kiedy z różnych powodów naprawdę nie chcemy mieszkać z teściami czy rodzicami możemy zacząć starać się o kredyt dla tych, którzy mają ograniczoną zdolność kredytową. Co prawda może on nie być aż tak atrakcyjny jak dla tych, którzy ową zdolność posiadają, jednakże z braku możliwości i to okazuje się być dobrym rozwiązaniem. O szczegóły warto pytać w banku, jak również sprawdzać w internecie. Być może nie wszyscy wiedzą, iż tego rodzaju kredyty istnieją, dlatego tak długo pomieszkują wspólnie z innymi lokatorami dzieląc się zarazem wspólnymi troskami i radościami, aż czasami mają siebie dość na wzajem.

Polecana Firma

Usługi BigChina

Zorganizujemy Twoje spotkanie z chińskim partnerem i wprowadzimy Cię w tajniki owocnej współpracy z dalekowschodnim kontrahentem.

> Aranżacja wyjazdów biznesowych

> Szkolenia i konsulting

> Raporty z rynku chińskiego