Dodaj Ofertę Kupna
Strona Główna > Centrum Wiedzy > Artykuły
Prosta instrukcja obsługi BigChina.pl
2007-02-15 13:29:57
Źródło: www.BigChina.pl

Poniżej przedstawiamy instrukcję obsługi serwisu BigChina.pl wraz z zdjęciami. Mamy nadzieję, że dzięki temu poruszanie się po serwisie będzie dla Was łatwe, lekkie i przyjemne.

1. REJESTRACJA

Na początku warto się zarejestrować. Użytkownicy, którzy są zarejestrowani w serwisie mogą wysyłać zapytania ofertowe, kontaktując się ten sposób z chińskimi dostawcami. Zarejestrowani użytkownicy mają też dostęp do informacji niedostępnych dla przypadkowych zwiedzających serwis. Rejestracja jest prosta. Należy zaznaczyć, czy chce się kupować chińskie produkty jako osoba prywatna lub reprezentująca firmę, czy też chce się sprzedawać zaimportowane produkty, a następnie podać swoje dane teleadresowe. Dzięki temu chińska fabryka dostając zapytanie, wie z kim ma do czynienia i jak się z taką osobą kontaktować. Po zarejestrowaniu się, system wyśle e-mail weryfikacyjny. Po potwierdzeniu go, można mieć pewność, że do użytkownika będą dochodzić odpowiedzi z chińskich fabryk.

1_500_05


2. WYSZUKIWANIE PRODUKTÓW I FABRYK

Wyszukiwanie produktów i fabryk jest proste. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę interesujące nas hasło, zaznaczyć zakres poszukiwań (wśród ofert chińskich eksporterów lub ofert polskich importerów z Chin, bądź też poprzez listę chińskich lub polskich firm). Każdy produkt, każda fabryka jest opisana słowami kluczowymi. Dla osób, które od wyników wyszukiwań wymagają więcej, przewidziana jest opcja "Zaawansowane wyszukiwanie". Tutaj można dokładnie określić charakter występowania interesujących nas zapytań (np. z dokładną frazą, bądź tylko z jednym z pożądanych przez nas słów). Określając datę dodania produktu, można też wyszukiwać produkty najnowsze, bądź najstarsze, a także wyszukiwać je w obrębie konkretnych kategorii (np. branża RTV, AGD). Innym sposobem na wyszukiwanie produktów są widoczne na stronie głównej kategorie wg. branż. Wchodząc na daną branżę, widzimy kolejne podkategorie, które w wąski sposób zakreślają grupę produktową, która nas interesuje. Z kolei w prawym górnym rogu ekranu mamy dostęp do wszystkich ofert jakie zamieszczone są w serwisie. Gdy zachodzi sytuacja, w której nie możemy znaleźć interesujących nas produktów, warto zamieścić ogłoszenie do działu "Oferty kupna". Ogłoszenie zostanie przetłumaczone i będą mogli je przeczytać chińscy kontrahenci. W ten sposób zwiększamy swoje szanse trafienia na odpowiedniego kontrahenta. Zakładka "Oferty kupna" dostępna jest po zalogowaniu i widoczna jedynie w chińskiej wersji językowej.

2_502_01


3. ULUBIONE

Gdy już znaleźliśmy interesujące nas produkty, należy kliknąć w nazwę któregoś z nich, a zostaniemy przeniesieni do pełnego opisu produktu wraz ze zdjęciem. Gdy produkt wyda się interesujący, warto dodać go do produktów, które będziemy obserwować (funkcja "Dodaj do ulubionych"). Klikając na nazwę oferenta znajdującą się nad produktem, możemy poczytać o producencie/dostawcy produktu i również dodać go do ulubionych dostawców. Dzięki temu możemy wrócić do dalszego przeglądania katalogu produktów, a do najciekawszych produktów mamy dostęp w bardzo łatwy sposób. Funkcja dodawania produktów i fabryk do listy ulubionych jest aktywna tylko po zarejestrowaniu się w serwisie.

3_506_01

34_501_01


4. ZAPYTANIA OFERTOWE

Gdy mamy już listę interesujących nas produktów, warto napisać zapytanie ofertowe, które skontaktuje nas z chińskim dostawcą.

Poniżej prosta i krótka instrukcja: Jak poprawnie wypełnić formularz zapytania?

Klikamy w "Zadaj zapytanie".

a_502_01

Pojawi nam się formularz zapytania , który ułatwi jego sformułowanie.
W ten sposób nawet początkujący będą wiedzieć o co pytać.

b_601_01

W formularzu należy zaznaczyć interesujące nas informacje na temat produktu, warunków dostawy, transportu oraz płatności.

c_501_01

Nowa usługa w BigChina: Prześlij kopię zapytania do BigChina.pl
Jeżeli chcesz, aby BigChina potwierdziła dotarcie Twojego zapytania do chińskiego dostawcy, zaznacz tę opcję. dowiedz się więcej

d_503_01

Nasza wiadomość jest edytowalna, możemy dodać do niej dodatkowe treści - oczywiście w języku angielskim.

e_502_01

! Pamiętajmy, że zapytania formułujemy w języku angielskim,
napisane po polsku będą dla Chińczyków ciągiem niezrozumiałych wyrazów !

Wysłana wiadomość zostanie automatycznie zapisana w wewnętrznej skrzynce e-mailowej BigChina. Dzięki niej użytkownicy mogą łatwo zarządzać wiadomościami przychodzącymi i wychodzącymi.

5. WIADOMOŚCI I WIEDZA PRAKTYCZNA

Pod boksem w którym można się zarejestrować w serwisie, znajdują się działy "Wiadomości" oraz "Import w praktyce".W "Wiadomościach" znajdziemy tu newsy dotyczące Chin, biznesu, importu i stosunków polsko-chińskich. Natomiast w dziale "Import w praktyce" jest to za co użytkownicy bardzo cenią serwis: praktyczne porady dla importerów. Warto czytać także artykuły pojawiające się w działach: "Eksport do Chin" oraz "Prosto z Chin".

5_632_01


6. SPRAWDZONE FIRMY I INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE IMPORT

Serwis posiada również użyteczną zakładkę "Twój asystent", w której można znaleźć dane najważniejszych firm i instytucji biorących udział w procesie importu. Są to agencje celne, firmy transportowe, placówki dyplomatyczne itd. Zakładka "Chiny:Turystyka biznesowa" to miejsce gdzie można zarezerwować samolot do Chin, zorganizować biznesowy lub turystyczny wyjazd czy też zapoznać się z planowanymi misjami gospodarczymi. W zakładce tej można też znaleźć wartościowe informacje o targach w Chinach oraz o targach polsko-chińskich. Jeśli chcesz odnieść sukces w biznesie z chińskim kontahentem i uniknąć błędów w realizacji swojego importu, warto zapoznać się z ofertą firm organizaujących szkolenia w zakresie importu. Aktualne oferty szkoleń znajdziesz w dziale "Szkolenia dla importerów".

6_501_01

7. NAJWIĘKSZE POLSKIE FORUM DLA IMPORTERÓW Z CHIN

Wiele cennych informacji i dyskusji można znaleźć pierwsze polskie forum dla importerów, klikając w zakładkę FORUM na górze ekranu.

7_499_01

8. PORADY SPECJALISTÓW

Dział "Przeczytaj opinie ekspertów" to miejsce w którym użytkownicy BigChina.pl mogą znaleźć porady specjalistów z dziedziny transportu, spedycji, finansów i handlu.

8_498_01

9. NEWSLETTER

Dla wszystkich zarejestrowanych użytkowników BigChina.pl dostepna jest funkcja "Newslettera", który można aktywować podczas rejestracji lub po zalogowaniu w zakładce swojego konta. Newsletter to zbiór najważniejszych aktualności z rynku chińskiego oraz praktyczne porady dla imorterów. Dostosowując się do potrzeb użytkowników stworzyliśmy dwa rodzaje newslettera : dzienny i tygodniowy.

 9_501_01

 

Polecana Firma

Usługi BigChina

Zorganizujemy Twoje spotkanie z chińskim partnerem i wprowadzimy Cię w tajniki owocnej współpracy z dalekowschodnim kontrahentem.

> Aranżacja wyjazdów biznesowych

> Szkolenia i konsulting

> Raporty z rynku chińskiego