Dodaj Ofertę Kupna
Strona Główna > Artykuły > Dla mediów
Dlaczego import z Chin stał się w Polsce modny?
Serwis BigChina.pl powstał w ciekawym momencie i jest potrzebny Polakom. Jest to pierwszy w naszym kraju portal b2b, który organizuje wiedzę na temat importu, przedstawia chińskie firmy i produkty oraz przede wszystkim pomaga Polakom, którzy chcą sprowadzać towary z Państwa Środka.

Dlaczego mówimy o ciekawym momencie? Import z Chin staje się trendy. Po pierwsze, pozostało już niewielu ludzi, którzy myślą, że "markowe" stoi w opozycji do "chińskie". Największe brandy świata produkują w Chinach i nieprędko się to zmieni. Produkcję do Chin przenosi nawet polski Zelmer, co pewnie złości działaczy LPR, ale tak właśnie wygląda globalizacja.

Chińczycy rozpędzili się niczym francuska kolej TGV i nie chcą się zatrzymać. Produkcja jest coraz większa, jakość coraz lepsza a ich pomysłowości i wyobraźni nie powstydziłby się nawet J.M. Barrie, autor "Piotrusia Pana".

Po drugie, coraz większa liczba Polaków marzy o własnym biznesie. Powody są różne. Jedni mają dość kiepskich zarobków, wysłuchiwania rozkazów szefa i... wyjeżdżają pracować do Anglii, gdzie nasłuchają się jeszcze bardziej, ale za godziwą pensję. Jest też druga grupa ludzi. Właściwie to ta sama, ale dwa lata później. Polacy, którzy dorobili się na wyspach, wracają do kraju inwestować pieniądze. Zastanawiają się jak je wydać i coraz częstszym rozwiązaniem jest rozpoczęcie importu i zarabianie na dużej różnicy między ceną zakupu w Chinach, a ceną sprzedaży. Wystarczy spojrzeć na Allegro. Szacuje się, że już ponad połowa firm handlujących na Allegro, sprzedaje bezpośrednio zaimportowany przez siebie towar. Takich firm wciąż przybywa.

Import, dawniej sprawa dla wybranych, dziś stał się łatwiejszy niż kiedykolwiek. Dzięki takim serwisom jak BigChina, przedsiębiorczy człowiek do rozpoczęcia biznesu potrzebuje kilku tysięcy złotych i dostępu do Internetu, by móc się komunikować z Chińczykami. Nasz serwis sprawdza za niego firmy, tłumaczy oferty oraz zapytania. Polscy przedsiębiorcy wszystkie te cenne informacje dostają za darmo. Do tego, dzięki szybkiemu obiegowi informacji między samymi importerami, wiadomo, których firm unikać i gdzie napotka się biurokrację w urzędach. Jest jeszcze jedna rzecz, która skłania ludzi do importu. Fabryki realizują na życzenie produkcję z nadrukiem logo klienta. Jeszcze 5 lat temu, patrząc na monitor lcd Sony, można było westchnąć, co za sprzęt, co za marka. Teraz przysłowiowy Kowalski może się pochwalić, "popatrz jaki piękny monitor, to moja marka".